ВР продовжила дію угоди про міжнародну місію захисту розслідування катастрофи МН17 на Донбасі

Вівторок, 05 грудня 2017 13:53 - Новини
ВР продовжила дію угоди про міжнародну місію захисту розслідування катастрофи МН17 на Донбасі
Верховна Рада під час ранкового засідання 5 грудня продовжила до 1 серпня 2018 року дію угоди між Україною і Нідерландами про міжнародну місію захисту розслідування катастрофи літака рейсу МН17 на Донбасі у 2014 році, повідомляє "ГОРДОН".

Законопроект №0169 підтримало 257 народних депутатів. Його ухвалили без обговорення.

Читайте також: Поляк Артур Прузовський про розслідування Смоленської трагедії

Ініціатором законопроекту виступив президент України Петро Порошенко.

У пояснювальній записці зазначають, що продовження мандата місії "сприятиме подальшому практичному залученню нідерландської сторони" до розслідування причин катастрофи.

Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

У 2015 році п'ять країн, які розслідують катастрофу літака "Малайзійських авіаліній", закликали створити міжнародний трибунал за фактом авіакатастрофи. Малайзія, якій належав літак, Україна, над якою його було збито, а також Нідерланди, Австралія та Бельгія, громадяни яких були на борту літака, схвалили ідею створення трибуналу. На засіданні Ради Безпеки ООН 29 липня 2015 року Росія стала єдиною країною, яка наклала вето на резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу стосовно MH17. Президент РФ Володимир Путін заявляв про контрпродуктивність трибуналу щодо МН17.

Згідно з висновками комісії, яка розслідує катастрофу, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після катастрофи літака "Бук" повернули до РФ. Водночас комісія заявила, що даних про причетність до катастрофи Росії як держави поки не виявлено.

У липні 2017 року країни міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу Boeing на Донбасі (JIT) – Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія, Австралія – домовилися про проведення судового процесу, який пройде в межах голландського законодавства.

У жовтні 2017 року головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, який очолює міжнародну слідчу групу, заявив, що слідчі окреслили коло осіб, причетних до трагедії, і займаються їх пошуком.

У Нідерландах заборонили розкривати всі подробиці розслідування авіакатастрофи рейсу МН17.