Курченко передав Саакашвілі 500 тисяч доларів, - Луценко

Вівторок, 05 грудня 2017 17:07 - Новини
Курченко передав Саакашвілі 500 тисяч доларів, - Луценко
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у слідства є дані про передачу біглим олігархом Сергієм Курченко людям Михайла Саакашвілі 500 тисяч доларів. Він нібито вирішив спонсорувати лідера "Руху нових сил" в обмін на повернення активів, які втратив після втечі в Москву.

Про це Луценко повідомив на брифінгу у вівторок.

Читайте також: Саакашвілі назвав звинувачення у зв'язках з Курченком "абсолютним фейком"

"Особа, наближена до Саакашвілі, а саме Северіон Дангадзе [координатор РНС в Київській області] при узгодженні з Саакашвілі звернувся до Курченко, який ховається в місті Москва, з пропозицією фінансувати діяльність Саакашвілі в обмін на інтереси членів ОЗГ. Ми зафіксували отримання з російської сторони близько 0,5 млн доларів США. Приблизно половину суми вилучили у Дангадзе під контролем спецслужб ", - заявив генеральний прокурор.

Нагадаємо, Саакашвілі близько 8:00 піднявся на дах багатоповерхового будинку по вулиці Костьольна біля Майдану Незалежності через обшук в квартирі, де він живе. Кореспондент LB.ua став свідком, як він погрожував зістрибнути. На дах будинку по пожежній драбині виліз спецназ. Понад годину екс-президента Грузії на даху не спостерігалося. Однак в 9:08 Саакашвілі з'явився на краю даху. Він заявив, що його хочуть затримати. Саакашвілі закликав своїх прихильників не дати цього зробити. В 9:19 силовики відтягнули Саакашвілі від краю даху.

Слідчі дії проводяться Генеральною прокуратурою України, спецназ СБУ "Альфа" надає оперативний супровід. Саакашвілі звинувачують ч.1 ст.256 Кримінального кодексу (сприяння учасникам злочинних угруповань), а саме - отримання грошей від Сергія Курченко.