Невиліковні віруси! ВОЗ опублікувало список стійких до медикаментів інфекцій

Вівторок, 28 лютого 2017 00:00 - Новини
Невиліковні віруси! ВОЗ опублікувало список стійких до медикаментів інфекцій
Людство в небезпеці - Всесвітня організація здоров'я (ВОЗ) опублікувала список вірусів з якими неможливо вилікувати пацієнта через зниження ефективності антибіотиків і відсутності методів лікування.

Найбільшу загрозу для здоров'я людини несуть 12 видів бактерій ("пріоритетних патогенів"). Фахівці ВОЗ заявляють, що нині ведеться розробка деяких антибіотиків, але жоден з них, не буде ефективним проти найбільш небезпечних форм інфекцій із стійкістю до ліків.

Все більше інфекцій (наприклад пневмонію, туберкульоз, зараження крові, гонорею) стає важче, а іноді і неможливо лікувати через зниження ефективності антибіотиків.

Представлені в списку ВОЗ небезпечні бактерії розділені на три групи згідно рівня потреби в створенні нових антибіотиків: украй пріоритетні, високопріоритетні і средньопріоритетні.

До украй пріоритетної групи відносяться бактерії з множинною лікарською стійкістю, які представляють особливо серйозну небезпеку для пацієнтів лікарень і лікувально-реабілітаційних центрів і пацієнтів, для лікування яких потрібно медичні пристрої, такі як апарати для штучної вентиляції легень і венозні катетери.

вирусыДо цієї групи входять Acinetobacter, Pseudomonas і різні види сімейства Enterobacteriaceae (включаючи Klebsiella, E. coli, Serratia і Proteus). Вони можуть викликати важкі і часто смертельні інфекції, такі як інфекції кровотоку і пневмонію.

У цих бактерій сформувалася стійкість до дії широкого ряду антибіотиків, включаючи карбапенемы і цефалоспорини третього покоління - найбільш ефективні з наявних антибіотиків для лікування бактерійних інфекцій з множинною лікарською стійкістю.

Друга і третя групи в списку - категорії з високим і середнім рівнем пріоритетності - включають інші бактерії із зростаючою лікарською стійкістю, які викликають поширеніші захворювання, такі як гонорея і харчове отруєння (сальмонелла).

Збудники туберкульозу - стійкість яких до традиційних методів лікування останніми роками росте - не увійшли до списку, оскільки вони є об'єктом уваги інших спеціальних програм. Інші бактерії, які не були включені в список, такі, як стрептококи А і Б та хламідії, відрізняються нижчим рівнем стійкості і нині не представляють серйозної загрози здоров'ю населення.

"Якщо ми покладатимемося тільки на ринкові механізми, нові антибіотики, які потрібні нам найбільше, з'являться надто пізно" - говорить д-р Марі-Поль Кіні, помічник Генерального директора ВОЗ з питань систем охорони здоров'я та інновацій.

VOZ"Нові антибіотики для лікування хвороб, викликаних пріоритетними збудниками, що увійшли до списку, допоможуть скоротити число випадків смерті від інфекцій з лікарською стійкістю в усьому світі, - говорить професор Евеліна Такконеллі, керівник Відділу інфекційних захворювань Тюбингенського університету і один з головних учасників складання списку. - Подальша бездіяльність призведе до нових проблем в області громадської охорони здоров'я і украй негативно відіб'ється на ефективності допомоги, що надається пацієнтам".

Оскільки сучасних технологій для боротьби з тими, що адаптуються до засобів лікування вірусам немає, ВОЗ рекомендує громадянам захищати себе старими перевіреними способами: регулярно мити руки, дотримуватися гігієни під час приготування їжі, уникати тісного контакту з хворими, практикувати безпечний секс і своєчасно робити щеплення.

Що стосується лікування, якщо раптом ви все ж захворіли,  ВОЗ рекомендує не зневірятися і все-таки приймати сучасні антибіотики і дотримуватись наступних правил:

приймати антибіотики тільки за призначенням сертифікованого медпрацівника; ніколи не вимагати антибіотиків, якщо, зі слів медпрацівника, в них немає необхідності;

завжди дотримуватися рекомендацій медпрацівника при використанні антибіотиків;

ніколи не давати свої антибіотики іншим особам або не використовувати антибіотики, що залишилися.

Дуже важливим моментом для лікування і лікування є правильне використання антибіотиків. Тому з листопада 2015 м. ВОЗ очолює глобальну багаторічну кампанію на тему "Антибіотики: використовуйте обережно"!