Уряд має намір максимально заробити на ЧАЕС

Вівторок, 28 лютого 2017 00:00 - Новини
Уряд має намір максимально заробити на ЧАЕС
За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, заявки на будівництво в зоні відчуження навколо Чорнобильської атомної станції сонячних електростанцій подали вже 44 претенденти.

 Про це він заявив у вівторок, виступаючи на Українському енергетичному форумі, організованому Інститутом Адама Сміта.

«Станом на сьогодні вже є 44 заявки, і території, які наші колеги запросили, - від 20 до 1 тисячі гектарів під легалізацію сонячних електростанцій», - повідомив Семерак.

Міністр нагадав, що прийом заявок закінчується завтра, 1 березня.

Україна отримала заявки на оренду 5 тис. га для будівництва сонячних електростанцій в Зоні відчуження ЧАЕС.

«Зібрані заявки дозволяють говорити про Чорнобильську зону, як про зону можливого розвитку і змін», - підкреслив глава відомства.

SemerakМіністр екології та природних ресурсів Остап Семерак

Як ми вже писали раніше, уряд України має намір максимально заробити на зоні відчуження.

За словами Семерака, в зоні відчуження пріоритет надаватиметься розвитку відновлюваної енергетики. «Це в першу чергу сонячні і вітрові станції, а також біогаз. Торф ніхто не розглядав», - пояснює міністр.

Так само, як відзначають в Державному агентстві України з управління Зоною відчуження, інвестори зможуть побудувати на кожній ділянці сонячну електростанцію потужністю до 20 МВт.

Нагадаємо, раніше Радіаційний фон на промисловому майданчику навколо зруйнованого четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС знизився вдвічі в результаті насування захисної арки, яка була побудована в кінці 2016 року.

Про це розповів заступник директора об'єкта «Укриття» Сергій Кондратенко.

«Хоч до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем в проектний режим залишається ще рік, насування арки вже вплинуло на поточну безпеку об'єкта. Після установки НБК в проектне положення потужність дози навколо арки знизилася більш ніж в два рази », - йдеться в повідомленні.

Установка арки дозволила виключити попадання атмосферних опадів всередину об'єкта, що раніше було головним фактором ерозії і руйнування будівельних конструкцій, а також перенесення радіоактивних речовин. Важливим фактором в частині підвищення безпеки «Укриття» тепер є відсутність снігу на даху і тиску вітру на стіни об'єкта.

Нагадаємо, що будівництво укриття стартувало в кінці 2010 року. До роботи над аркою висотою 110 м, шириною 257 м і довжиною 164 м було залучено 10 тисяч фахівців з 40 країн. Для будівництва свої зусилля разом з Україною об'єднали 28-країн донорів, які зібрали понад 1 млрд 417 млн ​​євро.