З 1 березня в Україні подорожчає спиртне: експерти очікують зростання підроблених напоїв

Середа, 01 березня 2017 00:00 - Новини
З 1 березня в Україні подорожчає спиртне: експерти очікують зростання підроблених напоїв
Ставки акцизів на лікеро-горілчані вироби з 1 березня збільшилися на 20% - до 126,96 грн / літр 100%-го спирту. Тобто, вартість однієї пляшки з сегмента не найдорожчої продукції, ємністю 0,5 літра, виросте ще на 20-30 грн. Нагадаємо, що з 1 січня 2017 в Україні вже підвищилися акцизи на пиво на 12% - до 5-10 грн / літр.

«Метою цього підвищення, по-перше, є збільшення податкових надходжень. По-друге, це адаптація національного законодавства до європейських норм», - зазначив заступник начальника Управління податкової політики Мінфіну Анатолій Наврада.

Читайте також: Насіров радіє податкам

                            Міністр фінансів погрожує Насірову Звільненням

Але, за словами операторів алкогольного ринку, в першу чергу, від цього підвищення акцизу постраждає український сегмент, який раніше називали низькоціновим (60-70 грн за пляшку 0,5 л). Тепер це спиртне буде коштувати в районі 100 грн. Раніше покупцями такої продукції були люди з низьким рівнем доходу, тепер же ця продукція буде доступна переважно для середнього класу споживачів.

Люди, які не можуть собі дозволити купувати якісні заводські напої, стануть купувати нелегально вироблені сурогати і самогон, обсяг випуску яких, до слова, і без того зростає. Так, за оцінками Мінагрополітики, близько 40% горілки в країні виготовлені з контрафактного спирту.

А після того, як з нового року двічі збільшився акциз, частка тіньового ринку може вирости до 60%.

«Кожен раз, коли в Україні піднімають акцизи, ми спостерігаємо повторення одного і того ж сценарію - зростає ринок контрафактного товару. І мова йде не тільки про внутрішні процеси. Антикорупційну та митну реформи не проведено, порядку в галузі немає. Особливо це стосується спирту і сигарет. Це розв'язує руки тим, хто займається контрабандою. Не варто забувати, що у нас під боком є ​​дві зони ризику, звідки в Україну можуть хлинути контрабандні товари, - Придністров'я та окупована Росією частина Донбасу. Підвищивши акциз, і не навівши порядок всередині галузі, а також на кордоні і митниці, ми ризикуємо побачити не тільки зростання цін на продукцію, а й збільшення потоку контрабанди. Та, й взагалі - збільшення ставок акцизного збору як додаткове джерело доходу в бюджет уже вичерпав себе», - висловив свої побоювання економічний експерт Тарас Загородній.