ПАРЄ закликала Росію припинити підтримку бойовиків на Донбасі

Четвер, 14 грудня 2017 09:41 - Новини
ПАРЄ закликала Росію припинити підтримку бойовиків на Донбасі
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала Російську Федерацію припинити підтримку бойовиків на Донбасі. Про це йдеться в повідомленні ПАРЄ.

"Прийнявши проект резолюції на основі доповіді, підготовленої Егидіюсом Варейкісом (Литва), комітет закликав усі держави-члени "використовувати свої спільні політичні зусилля, щоб покласти край конфлікту і страждань цивільного населення", - йдеться в повідомленні ПАРЄ. Зазначено, що всі сторони війни повинні "звільняти і обмінювати військовополонених і людей, захоплених у заручники під час війни".

У прийнятому тексті міститься заклик до російської влади припинити будь-яку фінансову та військову підтримку незаконним збройним групам в Донецькій і Луганській областях, забезпечити дотримання прав людини та безпеки усіх людей, що живуть в аннексированном Криму, і забезпечити безперешкодний доступ до аннексированному Криму міжнародних організацій ПАРЄ також закликала Україну змінити Кримінальний кодекс у відповідності з положеннями міжнародного гуманітарного права. "Українській владі слід привести Кримінальний кодекс у відповідності з положеннями міжнародного гуманітарного права, прийняти законодавство про дії з гуманітарного розмінування та переглянути закон про гуманітарну допомогу, щоб полегшити процедуру доставки гуманітарної допомоги постраждалим від війни територіям", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що ПАРЄ обговорить проект резолюції на своєму наступному пленарному засіданні у Страсбурзі 22-26 січня 2018 року. Нагадаємо, 14 листопада 2017 третій комітет Генеральної асамблеї ООН схвалив оновлену резолюцію з прав людини у Криму. Всього 71 держава підтримала документ, 25 проголосували проти, ще 77 утрималися. Серед країн, які голосували проти резолюції, - Білорусь, Китай, Північна Корея, Іран, Росія, Сербія, Зімбабве та інші.