НАТО наполягає на призначенні цивільного міністра оборони в Україні

Понеділок, 18 грудня 2017 18:29 - Новини
НАТО наполягає на призначенні цивільного міністра оборони в Україні
У 2018 році Україна має призначити цивільного міністра оборони, ухвалити концепцію реформування СБУ й ухвалити закон про національну безпеку. Про це заявив голова представництва НАТО Александер Вінніков під час круглого столу в Києві, повідомляє "Укрінформ".

За його словами, Україна наступного року має імплементувати “зобов'язання з оборонних реформ у рамках Стратегічного оборонного бюлетеня, у тому числі це – перехід до цивільного міністра оборони у 2018 році“.

Стратегічний оборонний бюлетень було введено в дію указом президента України Петра Порошенка у травні 2016 року. Глава держави тоді назвав його “доленосною програмою реформ сектору безпеки“. Бюлетень, зазначав Порошенко, що “повністю перебудовує ЗСУ, СБУ, інші силові підрозділи і вводить абсолютно нові умови підготовки сержантського складу“.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.

Порошенко заявляв, що рішення про вступ України в Альянс ухвалюватимуть на референдумі.