Уряд спрощує умови для ведення бізнесу в Україні

Понеділок, 18 грудня 2017 19:00 - Новини
Уряд спрощує умови для ведення бізнесу в Україні
Кабінет міністрів України скасував понад 300 нормативно-правових актів у межах процесу дерегуляції в Україні. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 18 грудня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Читайте також: Парламент прийняв закон про протидію тиску на бізнес

Також уряд має намір просити президента скасувати ще кілька документів.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, презентуючи проект під час засідання, сказав, що дерегуляція стосуватиметься кількох сфер, зокрема, лібералізації умов використання касових апаратів. За його словами, Кабмін хоче уникнути ситуації, "коли у великому магазині кожна каса зареєстрована як окрема структурна бізнес-одиниця".

Також уряд просить президента скасувати застарілий указ про застосування штрафів за невиконання окремих норм щодо термінів подавання звітів, перевищення лімітів готівки у касах тощо.

Документ передбачає, що відкриття офісів іноземних компаній в Україні більше не потрібно буде погоджувати з Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв.

За словами Нефьодова, уряд скасовує застарілі норми щодо оцінювання запасів родовища корисних копалин, яке потрібно було проводити кожні п'ять років.

24 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що "абсолютно повністю буде змінено систему контролю за бізнесом". Того самого дня Кабмін затвердив стратегію розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.

Прем'єр-міністр зазначав, що 2017 року було скасовано більш ніж 100 нормативно-правових актів, які заважали веденню бізнесу, а 2016-го – 367.

Сьогодні Гройсман заявив, що уряд не буде підтримувати систему, "яка діє сьогодні, – коли приходять і з формальних причин починають накладати штрафи".