Слідчий комітет РФ відкрив справи проти українських військових

Вівторок, 19 грудня 2017 13:28 - Новини
Слідчий комітет РФ відкрив справи проти українських військових
Слідчий комітет Російської Федерації (Cлідком РФ) відкрив нові кримінальні справи стосовно українських військових за нібито обстріл мирних жителів Донбасу. Про це повідомила прес-служба відомства.

Читайте також: Київ хоче домовитися про припинення вогню на новорічні свята

"З 12-го до 14 грудня 2017 року військовослужбовці Збройних сил України та Національної гвардії України, перебуваючи на території України, виконуючи завідомо злочинні накази невстановлених вищих посадових осіб Міністерства оборони України, здійснили прицільний артилерійський обстріл із важких видів озброєння, що мають високі вражальні властивості, об'єктів цивільної інфраструктури, що не є військовими цілями в містах Докучаєвськ та Первомайськ самопроголошених Донецької та Луганської народних республік. Унаслідок обстрілу п'ятеро мирних жителів дістали поранення, пошкоджено житлові будинки та об'єкти цивільної інфраструктури", – заявили у СК РФ.

Слідчий комітет відкрив три кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 356 Кримінального кодексу РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни).

Слідчий комітет РФ регулярно відкриває кримінальні справи проти українських політиків, військовослужбовців, силовиків і громадських активістів. У серпні 2016 року Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу за статтею про застосування заборонених засобів і методів ведення війни проти міністра оборони України Степана Полторака, начальника Генштабу Віктора Муженка, колишнього і чинного командирів Сухопутних військ Анатолія Пушнякова і Сергія Попка, а також командувача Нацгвардії Юрія Аллерова, екс-міністра оборони України, колишнього народного депутата Анатолія Гриценка.

Голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін повідомив 2 березня 2017 року, що загалом СК порушив 102 кримінальні справи проти українських військових у зв'язку з військовим конфліктом на Донбасі, фігурантами є 90 осіб.