ВР відкликала законопроект про антикорупційні суди

Четвер, 21 грудня 2017 12:47 - Новини
ВР відкликала законопроект про антикорупційні суди
Верховна Рада на засіданні 21 грудня відкликала законопроект №6011 про антикорупційні суди. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"За" проголосувало 235 нардепів.

Читайте також: З 15 грудня в Україні почав діяти новий Верховний суд

Відкликання законопроекту дає можливість внести в парламент законопроект про антикорупційний суд президентові України.

9 жовтня Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновку щодо українських законопроектів №6011 (авторства віце-спікера Оксани Сироїд (позафракційна), нардепів Єгора Соболєва ("Самопоміч"), Івана Крулька ("Батьківщина"), Сергія Лещенка, Світлани Заліщук та Мустафи Найєма (Блок Петра Порошенка) і №6529 (представника БПП Сергія Алексєєва) про створення антикорупційних судів в Україні.

Експерти не підтримали запровадження розгалуженої системи антикорупційних палат, що було передбачено в законопроекті №6529. Наразі цей документ відкликали. У комісії також розкритикували низку положень законопроекту №6011, звернувши увагу на неприпустимість політизації процесу призначення суддів та необхідність дотримання Конституції під час процедур добору.

20 жовтня президент Петро Порошенко заявив про необхідність розроблення нового законопроекту про антикорупційний суд.

8 листопада Порошенко закликав депутатів напрацювати новий законопроект про антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії та відкликати законопроект №6011.

14 листопада Рада не змогла проголосувати за відкликання цієї ініціативи.

17 листопада комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту повернути депутатський законопроект №6011 про створення антикорупційного суду його ініціаторам.

Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов'язань, які Україна взяла на себе перед своїми міжнародними партнерами – Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом.

Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що суди часто затягують справи бюро.