ГПУ звинувачує керівника "Депутатського контролю" Вадима Руденко в підкупі нардепів

Понеділок, 06 березня 2017 00:00 - Новини
ГПУ звинувачує керівника "Депутатського контролю" Вадима Руденко в підкупі нардепів
Згідно з матеріалами слідства, ще в кінці 2014 року керівник ГО "Депутатський контроль" Вадим Руденко і кілька спільників створили організовану групу, метою якої стали меркантильні депутати ВР.

Читайте також: Приховані інтереси депутатів

Руденко підозрюють у вимаганні, дачі хабарів посадовим особам вищих органів влади за сприяння у вирішенні питань в своїх інтересах і в інтересах третіх осіб.

Зокрема, керівник секретаріату об'єднання "Депутатський контроль" разом з подільниками шукали депутатів Ради, які за грошову винагороду погоджувалися на участь у виступах на сесіях Верховної Ради. Вони купували голоси на підтримку певного законопроекту, а також для підписання потрібного депутатського запиту чи звернення, участі в організованих конференціях, брифінгах, круглих столах, нарадах і т.д.

Надалі для цих злочинів були залучені ще кілька спільників. Слідство з'ясовує в чиїх інтересах працювали Руденко і спільники.

Читайте також: Таємниця скандалу з депутатом Артеменко

ГПУ встановила, що вказані особи координували свою діяльність з керівником ГО "Донбаське земляцтво Києва" та ГО "Народна експертна рада", через які здійснювалося фінансування.

В ході розслідування було встановлено ще одну організовану групу, яку підозрюють у дачі хабарів вищим посадовим особам. До складу зазначеної організованої групи увійшли: колишній помічник екс-міністра освіти і науки та 5 фізичних осіб.

Також прокуратурою встановлено, що грошові кошти для фінансування вищевказаної організованої групи отримували через конвертаційний центр від невстановлених фізичних і юридичних осіб Росії.

Слідство не розголошує імена співучасників і подробиці злочинів, посилаючись на таємницю слідства.

Читайте також: За крадіжку і брехню в декларації депутати отримали догану від Луценка

Однак представники прокуратури підтвердили, що 20 лютого 2017 року біля одного з учасників злочинної групи провели обшук і вилучили 15 тис. євро і 20 тис. доларів.

Руденко раніше був помічником депутата від фракції "Народний фронт" Максима Полякова. У міжфракційне депутатське об'єднання "Депутатський контроль" входять 10 депутатів від "Народного фронту", 7 депутатів від фракції "Блоку Петра Порошенка", 1 депутат від Радикальної партії Олега Ляшка та 2 позафракційних.