Російський Ощадбанк почав обслуговувати клієнтів за "паспортами" "Л-ДНР"

Вівторок, 07 березня 2017 00:00 - Новини
Російський Ощадбанк почав обслуговувати клієнтів за "паспортами" "Л-ДНР"
У відділеннях російського Ощадбанку почали обслуговувати клієнтів, що засвідчують свою особистість за допомогою папірців, виданих фейковий республіками.

Нагадаємо, раніше навіть російські фінансові установи відмовлялися приймати так звані паспорти "ЛНР" і "ДНР", незважаючи на заяви Путіна про те, що Росія визнає паспорта ЛДНР. Не кажучи вже про відділення російських банків в Україні.

Читайте також: Правий сектор поураганив в Криму

Про це повідомляв житель Донбасу Олексій Петров на своїй сторінці в Facebook.

"У черговий раз спробував оформити карту Ощадбанку Росії і був посланий на х ** у самих дипломатичних виразах. Мені детально пояснили, що таке" ДНР "вони не знають, а те, що я приніс - паспортом не є", - пояснив Петров. За його словами, російський банк вимагав пред'явити виключно паспорт громадянина України. "Або я надаю український паспорт, або залишаю банк, поки не викликали міліцію. Принаймні, в Горлівці - це ще документ", - резюмував він.

Опитані журналістами представники інших російських банків, що входять в топ-30, також не підтвердили готовність обслуговувати клієнтів з "паспортами" "ЛНР" і "ДНР". У більшості випадків в банках або не відповіли на офіційний запит, або обтічно повідомили, що обслуговують тільки громадян Росії. Лише в декількох банках визнали офіційно, що у них діють обмеження при роботі з власниками "документів" "ДНР" та "ЛНР".

Така непокора указу глави РФ викликана побоюваннями санкцій з боку світового співтовариства, які не визнають самопроголошені Л-ДНР, адже у багатьох російських банків є чимало філій в інших країнах, в тому числі і в Україні.

Читайте також: Україна просить Гаазький суд вжити заходів проти Росії

Але тепер, починаючи з 7 березня поточного року, Сбербанк офіційно підтвердив, що визнає документи фейковий республік.

«На сьогоднішній день Ощадбанк готовий до обслуговування осіб, які звернулися з паспортами ДНР і ЛНР у всіх філіях банку», - заявили в кредитній організації, зазначивши, що на організацію прийому такого виду документів знадобився певний час.

Грубо кажучи, російський «Сбербанк» готовий обслуговувати посібників терористів на українській території, де є чимало філій вищевказаного фінансової установи.