Сьогодні Європарламент розгляне питання безвіз для України

Четвер, 09 березня 2017 00:00 - Новини
Сьогодні Європарламент розгляне питання безвіз для України
Комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європейського парламенту в четвер, 9 березня, розгляне і проголосує текст законодавчого акту про надання Україні безвізового режиму, який був узгоджений в рамках міжінституційних переговорів. Відповідне питання стоїть на порядку денному засідання Комітету.

Читайте також: Ощадбанк почав приймати паспорта Л-ДНР

Згідно з документом, доповідач Марія Габріель зробить презентацію "стану тріалог" (переговори між Європарламентом, Радою ЄС та Мальтійським головуванням в ЄС про надання Україні безвізового режиму), після чого заплановано електронне голосування.

Текст законодавчого акту, який був узгоджений за результатами тріалог, прописаний в листі генерального секретаріату Ради ЄС.

"Пропозиції для нормативного акта Європейського парламенту і поправки до акту Ради N539/2001 зі списком третіх країн, громадяни яких повинні мати візу для перетину зовнішніх кордонів, і тих, громадяни яких від цієї вимоги звільнені (Україна)", - прописано в тексті законодавчого акту .

Лист з текстом законопроекту направлено на ім'я президента Комітету Клода Моралеса від головуючої в Комітеті постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) Марлен Боннічі (посол головуючої в ЄС Мальти).

Після неформальної зустрічі представників трьох інститутів COREPER був узгоджений проект компромісного тексту.

У законопроекті зазначено основні положення, які повинні бути прийняті.

Пропонується прийняти наступне рішення: "У додатку I (список країн, на які поширюється візовий режим) посилання на Україну видалити, в додатку II (список країн з безвізовим режимом) посилання на Україну вставити.

Акт вступить в силу на двадцятий день після публікації в офіційному журналі ".

Далі, за процедурою, проект рішення про скасування візового режиму для України законодавчий орган ЄС проголосує на пленарному засіданні 5 квітня. Після остаточного затвердження Радою ЄС безвізових для українських громадян вступить в силу на 20 день після опублікування, що відбудеться в червні.