Український експорт очима кримчан: сир, м'ясо і картопля - під забороною

Четвер, 09 березня 2017 00:00 - Новини
Український експорт очима кримчан: сир, м'ясо і картопля - під забороною
Кримчани без м'яса. Кримська митниця припиняє будь-яку можливість провезти навіть кілечко ковбаси. Тільки за останній тиждень, як повідомляє Россільгоспнагляд було припинено 59 спроб провезти до Криму з України продукцію тваринного походження.

У ручній поклажі та багажі особистого автотранспорту громадяни хотіли провезти: 15,4 кг свинини, 31,7 кг сала, 33,8 кг готових м'ясних і ковбасних виробів в асортименті, 30,9 кг м'яса птиці, 7,2 кг готової молочної продукції, 8,7 кг яловичини, 7,5 кг продукції бджільництва та меду, 200 яєць. Судячи з обсягів, зрозуміло, що дану продукцію громадяни везли для особистого використання, але, мабуть, не судилося їм поласувати українськими делікатесами,  як,  втім, і імпортними.

Напередодні свята, 7 березня, інспектори Управління Россільгоспнагляду по Республіці Крим та м. Севастополь запобігли спробі провезти на півострів 400 кг європейських делікатесів, серед яких: сири тверді з цвіллю, ковбасні вироби і паштети курячі та ін. Продукцію не допустили ввозити на півострів, але не всім так пощастило.

Раніше, Кримська митниця утилізувала шляхом спалення в печі 20,7 кг сирів і 6,4 кг ковбасних виробів в асортименті італійського виробництва. Нефартовим виявився громадянин України І. В. Ткаченко, що побажав привезти гостинців кримським родичам.

Зазначається, що українці регулярно намагаються завезти заборонені товари більшими партіями. Тільки з лютого по березень не було допущено до ввезення в Крим з України: 768 кілограмів тваринницької продукції, 568 штук столового яйця, 20 голів непродуктивних тварин і птиці, 30 п'явок і 1 мисливський трофей.

Але не м'ясом єдиним живе людина, тому за вказівкою Россільгоспнагляду кримські митники не допускають до ввезення і продукцію рослинного походження. Тільки за останній тиждень з материкової частини України до Криму було припинено (виявлено, вилучено та заборонено до ввезення) 48 спроб! Громадяни в торбах і валізах намагалися провезти 69 кг овочів, 42 кг фруктів, 30 кг горіхів і сухофруктів, 10 кг картоплі, 6 кг квасолі, 3 кг кукурудзи, 7 кг і 25 пакетів насіннєвого матеріалу, 4 кг і 44 одиниці посадкового матеріалу, 33 горщикові рослини, а також 17 кг іншої продукції рослинного походження. Про факти «диверсії» повідомляє Управління Россільгоспнагляду по Республіці Крим та м.Севастополь.

А що ж можна завозити і провозити? Відповідно до лютневого звіту Россільгоспнагляду, на Кримський півострів завезено 164 голови непродуктивних тварин (включаючи 1 щура і 3 фретки), а вивезено до України 131 голову непродуктивних тварин (включаючи 1 хом'яка).

При цьому за даними служби з півострова на материк хвацько експортується свіжоморожена риба. Тільки за лютий місяць кримські брати ввезли на материкову частину України близько 160 тонн.