НАБУ просить НАПКА відкрити доступ до е-декларацій

Субота, 30 грудня 2017 10:31 - Новини
НАБУ просить НАПКА відкрити доступ до е-декларацій
Національне антикорупційне бюро України направило Національному агентству з попередження корупції лист з проханням відновити доступ до реєстру електронних декларацій.

Про це повідомили в Управлінні зовнішніх комунікацій НАБУ.
"З метою забезпечення можливості належного та безперебійного виконання своїх обов'язків ... Національним бюро 22 грудня відправлено на адресу Національного агентства (НАПКА - Ред.) Лист з проханням відновити доступ до ІТС Реєстру", - відзначили в Бюро.
У НАБУ повідомили, що для них був закритий доступ до Реєстру з 13 години 14 грудня.
Зокрема, за інформацією Бюро, ним 14 грудня вранці зателефонували представники ДП "Українські спеціальні системи" і повідомили, що доступ до Реєстру припинений на вимогу НАПКА.
"Разом з тим, про причини такого припинення Національним агентством Національному бюро не повідомлено", - розповіли у відомстві уточнивши, що за станом на 29 грудня, ніяких офіційних документів про причини позбавлення прямого доступу до Реєстру та терміну його дії НАБУ не надходило.
У НАБУ не виключили, що така ситуація може бути пов'язана з необхідністю доопрацювання системи в частині введення розмежування доступу до функціоналу ІТС Реєстру відповідно до повноважень НАБУ, а саме виключення на програмному рівні технічної можливості зміни статусу документів, що переглядаються в цьому реєстрі.
Нагадаємо, НАБУ відкрило досудове розслідування про незаконне збагачення глави НАПКА Наталії Корчак - зокрема, про отримання захмарних премій в 200 тис. Гривень на місяць. У свою чергу, в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі (САП) заявили, що дозволу на це розслідування не давали.