Бойовики «ДНР» за допомогою погроз змушують населення отримувати «паспорти республіки»

П'ятниця, 10 березня 2017 00:00 - Новини
Бойовики «ДНР» за допомогою погроз змушують населення отримувати «паспорти республіки»
У «ДНР» триває масштабна кампанія з примусу населення до отримання «паспортів ДНР». Про це повідомив народний депутат від НФ, координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Україна отримає безвіз

Так, за його словами, працівники «міграційної служби ДНР» поширюють серед населення пенсійного віку інформацію, що особи, які не мають «паспорта громадянина ДНР», не матимуть права на оформлення спадщини для своїх родичів, і, в разі їх смерті, майно буде передано у власність «республіки».

Також Тимчук додав, що в Дебальцеве серед співробітників бюджетної сфери поширюють інформацію, що з квітня ц.р. заробітну плату отримуватимуть тільки особи, які мають «паспорт громадянина ДНР» на картку «Центрального республіканського банку ДНР».

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання «паспортів» та інших «документів», які видаються терористичними організаціями «ЛНР» і «ДНР» жителям окупованого Донбасу.

На початку лютого в Кремлі виключили визнання цих документів на федеральному рівні, допустивши, що на місцевому рівні вони можуть діяти.

Згідно з указом, опублікованим на сайті Кремля, в Російській Федерації визнаються дійсними документи, що засвідчують особу, документи про освіту, свідоцтва про народження, зміну імені, про смерть, видані відповідними органами, фактично діючими на територіях областей.

 Читайте також: Ощадбанк визнав паспорта фейковий республік

Таким чином, в Росії будуть визнані документи, видані представниками керівництва самопроголошених республік в Донецькій і Луганській областях.

Рішення прийнято "з метою захисту прав і свобод людини і громадянина, керуючись загальновизнаними принципами і нормами міжнародного гуманітарного права", йдеться в указі.

У "ДНР" почали видавати власні паспорти в березні минулого року. В "ЛНР" ця практика діє ще з 2015 року.

У жителів Донбасу просто закінчується строк дії українського паспорту, і у них немає можливості отримати будь-які інші документи. А бойовики, користуючись можливістю, ще й нагнітають обстановку. Самопроголошені республіки на сході України не отримали визнання з боку жодної держави-члена ООН.

Лідери самопроголошених республік, щоб хоч якось продемонструвати зацікавленість публіки отриманням паспортів ЛДНР, запрошують медійних особистостей. Так, наприклад, днями російський актор Микита Джигурда отримав паспорт ДНР. Знайти більш пристойну кандидатуру для реклами неіснуючих республік, мабуть, не вдалося.