Кишеньковий суддя Януковича претендує на пост у Вищому суді України

Понеділок, 13 березня 2017 00:00 - Новини
Кишеньковий суддя Януковича претендує на пост у Вищому суді України
Корумповані судді і чиновники різних інстанцій остаточно переконалися, що вони не понесуть відповідальність за свої дії, вчинені раніше - до Майдану. Інакше, як ще можна пояснити той факт, що найбільш одіозні фігури часів Януковича без жодного страху «піднімають голови», претендуючи зайняти ключові позиції в постмайданній Україні?

Читайте також: Cуд 4 рік не може прийняти рішення по справі суддів-хабарників

Наприклад, суддя Артур Ємельянов. Раніше він був заступником Вищого госпсуду України, який займається справами, пов'язаними з бізнесом і підприємницькою діяльністю.

Ємельянов дуже багатий суддя. І дуже впливовий. Настільки впливовий, що був головним з усіх питань у Януковича і його Сім'ї. Якщо потрібно було щось віджати або втрутитися в систему розподілу справ в суді, то він був найкращим в цьому питанні. Всі думали, що після Майдану його кар'єра закінчиться, але виявилося, що ми всі помилялися. Мабуть, Артурчик дуже корисний суддя для багатьох людей у ​​владі. А зараз Ємельянов бере участь в конкурсі на посаду судді Вищого суду України.

Артур Ємельянов зробив стрімку і блискавичну кар'єру, за десять років роботи в системі українського правосуддя поміняв кілька судів Донецької області і "доріс" до столичного Вищого господарського суду.

Там під патронатом свого тодішнього керівника Віктора Татькова організував найбільшу в країні корупційну схему, в якій були залучені півтисячі суддів.

Так, наприклад, після направлення справи до конкретного судді йому давали винагороду за потрібне рішення. Якщо ж суддя відмовлявся, розгляд справи переносили в день, коли він у відпустці (або відсутній з якоїсь іншої причини), і тоді справа автоматично переходила до іншого судді. Деякі справи міняли по 5-6 суддів, аж до того моменту, поки не потрапляли в руки підконтрольного судді. Найчастіше таким чином узаконювали рейдерські захоплення підприємств. Ціна вирішення питань коливалася до декількох мільйонів доларів.

Читайте також: На конкурс до Верховного суду спробували таємно протягнути своїх кандидатів

Нагадуємо, що Артур Ємельянов - це один з тих, хто допоміг Януковичу збагатитися, а також найвідоміший суддя-рейдер у якого виявилися гроші в банківській установі Князівства Ліхтенштейн - Liechten Steinische Landes-Bank AG, залишок коштів на якому становить 13,13 млн. швейцарських франків (близько 300 млн. грн.). Але цей факт нікого не збентежив: ні відомчу комісію, яка розглядає кандидатів, ні антикорупційні органи, які повинні були зацікавитися настільки одіозною фігурою.

Широкого розголосу набув інцидент з опублікуванням його декларації за 2014 рік, згідно з якою у власності Ємельянова знаходилися 13 квартир і два будинки загальною площею понад 2 тис. кв. м, а також два земельні паї по гектару кожен (при річній зарплаті в 261 тис. грн). Згодом декларація була змінена, тепер Артур Ємельянов володіє лише однією квартирою. Все це нажито непосильним грабунком ... працею судді.

Після того, як до кандидатури Ємельянова ЗМІ привернули увагу громадськості, суд був змушений відреагувати на такі явні факти діяльності одіозного судді. Ємельянову оголосили підозру у втручанні в роботу судових органів.

18 жовтня 2016 року Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому голові Вищого господарського суду Віктору Татькову і колишньому заступнику голови суду Артуру Ємельянову в незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ.

Татьков виїхав за кордон на лікування до вручення йому підозри.

27 жовтня Ємельянову було обрано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1,5 млн грн. При цьому під варту його не брали, зобов'язавши не виходити за межі Київської області.

Ємельянов подав апеляцію. Вищий адміністративний суд скасував рішення Вищої ради правосуддя, яким суддя Вищого господарського суду Артур Ємельянов був відсторонений від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Про це повідомила представник прес-служби Вищого адмінсуду Галина Гаєвська.

"ВАСУ вирішив задовольнити позов Ємельянова, рішення про відсторонення визнати протиправним і скасувати. Постанова може бути переглянута Верховним Судом України", - повідомила вона.

Гаєвська наголосила, що рішення у цій справі було винесено 2 березня 2017 року.

Але «беззубість» та кругова порука українських судів вже настільки обурюють свідомість громадськості, що справа не залишилося в тіні. Тому судді Вищої ради, все-таки були змушені продовжити відсторонення Ємельянова до квітня 2017 року.

На сьогоднішній день Вища рада правосуддя відсторонив Ємельянова з посади судді Вищого господарського суду до 17 квітня 2017 року зв'язку з притягненням його до кримінальної відповідальності. Відповідне рішення оголосив голова Вищої ради Ігор Бенедисюк. Але це лише тимчасове рішення. Як відомо, українське правосуддя усіма силами відстоює «своїх» суддів і прокурорів, навіть в тому випадку, якщо такого суддю публічно викривають в корупції або інших порушеннях закону.

Перед розглядом питання про відсторонення Ємельянова з посади член Вищої ради Павло Гречківський оголосив про самовідвід у зв'язку з публікаціями в ЗМІ про його нібито спільний бізнес з Ємельяновим. Однак члени ради відхилили його самовідвід, і в прийнятті рішення Гречківський брав участь.

Існують чималі побоювання, що Ємельянов уникне покарання, як тільки його справа зникне з поля уваги громадськості.