«Ленінська кузня» Порошенка виступила «прокладкою» для ремонту «Гетьмана Сагайдачного»

Вівторок, 14 березня 2017 00:00 - Новини
«Ленінська кузня» Порошенка виступила «прокладкою» для ремонту «Гетьмана Сагайдачного»
Загальна сума коштів, виділених на ремонт фрегату «Гетьман Сагайдачний» у 2017 році сягає цифри 91 млн грн. Для першого етапу ремонтних робіт був проведений тендер, який виграла «Ленінська кузня». Військова частина А0456 (Одеса) 11 березня 2017 року за результатами тендеру замовила ПАТ «Завод «Ленінська кузня» ремонтні послуги на 14,5 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Читайте також: Свідчення Насірова проти Порошенка можуть стати основою майбутньої справи проти президента

«Ленінська кузня» базується у Києві. А фрегат базується у Одесі і потрапити у Київ може хіба що повітрям, оскільки глибина Дніпра не дозволяє проплисти бойовому кораблю.

Контрольний пакет акцій «Заводу «Ленінська кузня» належить «Закритому інвестиційному фонду «Прайм ессетс кепітал» президента України Петра Порошенка. Саме в цей фонд Порошенко передав свої бізнес-активи задля формального дотримання закону про розділення бізнесу і держслужби.

Ще 11,5% належить ПАТ «ЗНКІФ «ВІК» нардепа Ігоря Кононенка, замголови фракції «Блоку Петра Порошенка».

24 січня представники «Ленінської кузні» уклали угоду з ПАТ «Іллічівський судоремонтний завод» про те, що президентська фірма буде ремонтувати військові кораблі на виробничих потужностях підприємства у Чорноморську за 10% від вартості тендеру.

Читайте також: Прихований бізнес українських депутатів

Раніше, представники «Ленінської кузні» приїжджали на ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» вести переговори про субпідряд щодо ремонту судна в сухому доці. Однак усе рухоме і нерухоме майно збанкрутілого наприкінці 2015 року «Океану» арештоване, тому він не може офіційно прийняти корабель на ремонт.

Нагадаємо, Завод «Океан» належить кіпрській фірмі «Зонел Оперейшинз Лмітед» («Zonel Operations Ltd»). За даними видання «НикВести», вона подала в Печерський районний суд Києва заяву з проханням передати їй усе майно заводу. Розгляд призначено на 14 березня 2017 року.

Генпрокуратура розслідує справу про оборудки посадовців «Океану» на користь структур нардепа Вадима Новинського («Опозиційний блок»).

Нині єдиним конкурентом із різницею в ціні 1,8% було ТОВ суднобудівна судоремонтна компанія «Миколаївська верф» Івана Вішнякова зі статутним капіталом 1 тис грн. При цьому обидва учасники жодного разу не знижували ціну під час аукціону.