Американські військові літаки провели розвідку вздовж усього узбережжя Росії на Чорному морі

Понеділок, 08 січня 2018 14:53 - Новини
Американські військові літаки провели розвідку вздовж усього узбережжя Росії на Чорному морі
Два американських військових літака - морський розвідник P-8A Poseidon і дальній важкий безпілотник RQ-4A Global Hawk - в неділю здійснили масштабну розвідувальну операцію, що охопила практично усе російське узбережжя на Чорному морі, випливає з останніх моніторингових даних західних авіаційних ресурсів.

Так, за їхньою інформацією, стратегічний безпілотний літальний апарат ВВС США RQ-4A Global Hawk з бортовим номером 12-2050, який, як повідомлялося, в неділю проводив розвідку вздовж лінії розмежування в Донбасі, після цього протягом декількох годин курсував вздовж усього узбережжя Криму , починаючи від його західного краю до Керченської протоки, і Краснодарського краю практично аж до Сочі.

Одночасно патрульний протичовновий літак ВМС США P-8A Poseidon з бортовим номером 168 432 і позивним PS076, що вилетів з авіабази Сігонелла на італійському острові Сицилія, який, як повідомлялося, в неділю був зафіксований поблизу Севастополя, окрім цього зробив політ на захід і південь від півострова, а потім і поблизу Новоросійська.

З початку року це вже щонайменше другий політ розвідувального літака ВМС США поблизу узбережжя Криму. Перший був зафіксований 1 січня.

Окрім того, це був і другий політ американського далекого розвідувального безпілотника уздовж лінії розмежування на Донбасі в поточному році - перший був також здійснений 1 січня.

Як повідомлялося, 4 і 5 січня стратегічні розвідувальні літаки ВПС США RC-135W також зробили тривалі польоти поблизу кордонів Калінінградської області на Балтиці.