Торгівля людьми на Донбасі

Четвер, 16 березня 2017 00:00 - Новини
Торгівля людьми на Донбасі
Сьогодні, 16 березня поточного року заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця на засіданні Радбезу ООН представив факти торгівлі людьми на окупованих територіях.

Читайте також: У Києві пройшов мітинг за легалізацію проституції

За його словами, російська агресія принесла на Донбас порушення прав людини.

"Три роки російської агресії проти України привели до збільшення ризиків, пов'язаних з торгівлею людьми в Україні. Ми також бачимо численні випадки торгівлі людьми та примусової праці і навіть рабства в окремих районах Донецької і Луганської областей, які знаходяться поза контролем українського уряду", - заявив Кислиця.

Читайте також: Бойовики оголосили про блокаду України

kislicaЗаступник міністра закордонних справ Сергій КислицяВін також зазначив, що Україна підтримує міжнародні зусилля в боротьбі з торгівлею людьми та іншими порушеннями прав людини. Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця "Росія є єдиною державою-членом Ради Європи, яка не ратифікувала Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми", - додав дипломат.

Про це також йдеться в щорічному звіті Державного Департаменту США про торгівлю людьми.

Читайте також: Україна просить Гаазький суд ввести санкції проти Росії

У звіті пояснюють, що після початку російської агресії на Сході України, близько 1,3 мільйона вимушених переселенців покинули свої будинки. Ці особи перебувають у потенційній зоні ризику і особливо уразливі до експлуатації.

Щодо зони проведення бойових дій, згідно з документом Держдепу США, жінок і дівчат там викрадають для примусової праці або надання сексуальних послуг.

torgovlya ludmi 1Крім того, бойовики використовують неповнолітніх дітей як солдатів, інформаторів, або людський щит.

У звіті коментують дії українського уряду, підкреслюючи, що влада не виконує мінімальні стандарти по боротьбі з торгівлею людьми, проте "докладає до цього значних зусиль".

Крім самої України, її громадяни стають жертвами експлуатації в Росії, Польщі, інших країнах Європи, США, країнах Центральної Азії і Близького Сходу, Туреччини.

Читайте також: У США приймуть рішення по Україні

У своєму виступі Кислиця пояснив, що присутність міжнародних організацій в Україні (для моніторингу в неурядових контрольованих зонах) представляє особливу важливість: «Ситуація ускладнюється частиною 400 кілометрів державного кордону з Російською Федерацією, яка знаходиться поза контролем України і широко використовується для припливу зброї, боєприпасів і бойовиків в зону конфлікту. Жертви і злочинці торгівлі людьми також рухаються по цьому неконтрольованого ділянці кордону».