Розенблат поскаржився на Україну в ЄСПЛ

Понеділок, 15 січня 2018 10:59 - Новини
Розенблат поскаржився на Україну в ЄСПЛ
Нардеп Борислав Розенблат подав позов проти України до Європейського суду з прав людини.

Про це повідомив адвокат Розенблата Олексій Шевчук, пише «Українська правда».

Читайте також: Суд дав дозвіл Розенблату вільно пересуватися Україною

Він оприлюднив відповідь ЄСПЛ про те, що суд вже отримав звернення. 

"Сьогодні Європейський суд почав офіційні процедури за скаргою Розенблата. Є провадження Розенблата проти України. Там системно зібрані всі порушення профільної конвенції від незаконної прослушки народного депутата з порушенням регламенту Верховної Ради до легалізації ручним суддею угорського літака. Нехай з цієї правовою порнографією України розбирається незалежний орган Європи", - проінформував Шевчук.

Він також пояснив ситуацію із «легалізацією угорського літака»:

"Можете написати до легалізації обшуку угорського повітряного судна і незаконний арешт народного депутата зі стрибками молодих детективів по злітній смузі з рішенням не глави прикордонної служби, а керівництва НАБУ".

Нагадаємо, 18 липня 2017 року суддя Солом'янського райсуду Києва Світлана Кушнір обрала для Розенблата запобіжний захід у вигляді застави розміром у 7 млн грн. Суд також зобов'язав нардепа здати закордонний паспорт.

19 липня 2017 троку правоохоронці надягнули електронний браслет на Борислава Розенблата, а згодом депутат зробив заяву, що його родина внесла за нього заставу у сумі 7 мільйонів гривень.

Розенблат також повідомив, що виконав усі вимоги постанови суду щодо нього, окрім єдиної – не здав закордонний паспорт.

Нардеп пояснив це тим, що суд поставив йому вимогу здати паспорт на ім'я іншої людини.

За словами Розенблата, прокуратура, дізнавшись про це, хотіла виправити одруківку.

Він вважає, що це буде достатньою підставою для розгляду в ЄСПЛ, для чого його захисники "пройдуть національні суди".

Розенблат звинувачується у тому, що він отримав $200 тисяч за вплив на рішення чиновників Держслужби геології і надр та місцевої влади про надання ТОВ "Укртехдобич" спецдозволів на користування надрами.

Правоохоронці мають аудіо- та відеозаписи, де Розенблат веде переговори з учасниками схеми. На кількох йде мова про підписання законопроектів №5436 і №5437, що пропонують зміни до Податкового та Митного кодексів щодо оподаткування видобутку бурштину та звільнення від оподаткування осіб, котрі ввозять в Україну обладнання для промислового видобутку бурштину.

Наприкінці 2017 року Розенблат подав у суд на НАБУ і САП.