Конфісковані гроші Януковича залишаться в Україні – Луценко

Середа, 17 січня 2018 16:40 - Новини
Конфісковані гроші Януковича залишаться в Україні – Луценко
Головний прокурор України Юрій Луценко пояснив, чому навіть нові власники офшорних компаній, з чиїх рахунків раніше були конфісковані «гроші Януковича», не зможуть їх відсудити.

За словами Генпрокурора, ще у 2014 році Краматорським судом було накладено арешт на 1,5 млрд доларів, які належали посадовцям та бізнесменам з оточення біглого Віктора Януковича. Протягом 3 років велося слідство проти 500 компаній, які були причетні до виводу та відмивання коштів з України.

«Схема була дуже проста та ефективна. Гроші виводилися на Кіпр, до Латвії та до країн Азії. Там вони «відмивалися» і знову заводилися до України через облігації ОВДП, що приносило власникам до 9 % доходу у валюті», – заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час засідання Комітету з питань національної безпеки і оборони, де розглядається питання щодо стану конфіскації грошових коштів і матеріальних активів В.Ф. Януковича та його оточення.

«Конфісковані гроші ОЗУ Януковича у жодному разі не можуть бути повернуті новим власникам офшорних компаній, адже це не передбачено чинним законом України», – заявив Луценко.

Генпрокурор пояснив, що гроші були конфісковані завдяки співпраці зі слідством одного з підозрюваних у цій справі. І гроші були конфісковані у відповідності до чинного законодавства. Перегляд умов вилучення коштів можуть розглядатися лише між прокурором та особою, яка пристала на умови співпраці. Ні юристи нових власників офшорних компаній, ні інші суди, крім Краматорського суду (де і було винесено рішення про арешт коштів) не можуть переглядати умови вилучення коштів.

«28 квітня 2017 року конфісковані кошти було переказано на рахунки Держказначейства (29.6 млрд грн та 1.8 млн доларів). Ще 220 млн доларів було переведено в облігації та використано для зменшення державного боргу. Пізніше 700 млн грн було виділено Державній прикордонній службі для підсилення кордону та на закупівлю обладнання (400 млн грн виділили на закупку та обладнання пунктів пропуску на кордоні апаратами біометричного контролю); 900 млн грн було виділено на придбання військової техніки та обладнання для нацгвардії; 1.480 млн (найбільше) отримало Міністерство оборони України. Через засекреченість інформації я не можу сказати скільки і чого буде закуплено на ці гроші. Єдине, що можу озвучити, левова частка коштів піде на забезпечення ВСУ протитанковою зброєю», – повідомив Луценко.

За словами генпрокурора засекреченим залишиться і рішення Краматорського суду, адже до сьогодні там розглядаються справи інших кандидатів на конфіскацію коштів.

«У першій половині 2018 року ми плануємо конфіскувати ще три млрд грн з рахунків ОЗУ Януковича. Тому рішення Краматорського суду не розсекречене, адже це зроблено в інтересах справи», – повідомив Юрій Луценко.