Верховною Радою прийнятий закон про деокупацію Донбасу

Четвер, 18 січня 2018 14:21 - Новини
Верховною Радою прийнятий закон про деокупацію Донбасу
«За» проголосували 280 народних обранців.

У тексті законопроекту №7163 зазначено, що дії Російської федерації на території Луганської та Донецької областей визнані збройною агресією РФ.

Нагадаємо, законопроект №7136 був внесений президентом України Петром Порошенко 4 жовтня 2017 року. Але після першого читання законопроекту, в документ було внесено близько 600 правок.

Читайте також: Тарута висловив свої побоювання щодо законопроекту про деокупацію Донбасу 

Як заявила в коментарі для АСПІ нардеп Ірина Луценко, озвучивши позицію більшості депутатів, які проголосували за законопроект:

«Ми задоволені результатами голосування. Навіть незважаючи на критику окремих моментів законопроекту з боку «Батьківщини» і «Самопомочі», більшість депутатів зайняли проукраїнську позицію і проголосували за законопроект. Прийнятий закон дозволить посилити санкції проти країни-агресора і її окремих громадян і організацій. Нам вдалося оптимізувати цей законопроект і дотриматися всіх формальностей, передбачені Нормандські форматом. Ми визнали Росію - країною агресором, але, при цьому, ми також виступаємо державою, яка не перебуває в стані війни, але може використовувати практично будь-які засоби для оборони власних територій », - заявила Ірина Луценко.

Перед голосуванням за законопроект представники «Самопомочі» попросили 15 хвилин перерви для більш ретельного ознайомлення з правками, внесеними до другого читання в текст документа, але спікер парламенту відхилив їх прохання, щоб не «розсіяти» сформувалося більшість готових до голосування депутатів.

Віце-спікер ВР Оксана Сироід в досить різкій формі висловилася з приводу рішення спікера ВР Андрія Парубія: «Депутати голосували, не зовсім розуміючи за що саме вони голосують», - заявила Сироід в коментарі АСПІ.

Раніше Оксана Сироід негативно відгукувалася і про самих змінах, внесених в початковий текст законопроекту:

«Замість того, щоб розірвати дипвідносини з Росією, оголосити військовий стан і прийняти рішення про застосування української армії для звільнення окупованих територій, уряд застосував тактику« гібридних рішень », яка дозволить уряду, в подальшому, піти від відповідальності за свої рішення. Прийнятий законопроект спрямований проти України. Нам пропонують знову відновити торговельні відносини з окупованими територіями, а замість війни у ​​нас будуть «дії щодо забезпечення національної безпеки і оборони», що поставить під удар наших бійців, дії яких будуть розглядатися за законами мирного часу », - заявила Оксана Сироід.

За прийняття законопроекту з внесеними правками проголосували партії БПП (123 чол.), «Народний Фронт» (71 чол.), «Радикальна Партія Ляшко» (17 чол.), «Воля Народу" (10 чол.), 16 депутатів з позафракційної групи, «Самопоміч» (22 чол.), «Батьківщина» (15 чол.), «Партія Відродження» (1 чол.).

Представники Оппоблоку не дали на одного голосу «За». Саме вони і ще три позафракційних депутата проголосували «проти» законопроекту, що в сумі склало 34 голоси. Решта нардепів або утрималися, або були відсутні на робочому місці.