Рада не включила до порядку денного розгляд законопроекту про Антикорупційний суд

Четвер, 18 січня 2018 15:34 - Новини
Рада не включила до порядку денного розгляд законопроекту про Антикорупційний суд
Всього 183 народних депутата проголосували "За" розгляд законопроекту №7440 про створення Вищого антикорупційного суду, а також альтернативні депутатські ініціативи, підготовлені народними обранцями до розгляду на сьогоднішній сесії Верховної Ради.

Цих голосів не вистачило для включення законопроекту в поточну порядку денного сесії.

Нагадаємо, відповідний законопроект був зареєстрований президентом України Петром Порошенко ще 23 грудня минулого року.

Слід зазначити, що текст законопроекту №7440 раніше був розкритикований представниками Венеціанської комісії та представниками МВФ. Основні претензії міжнародної комісії: можливість приведення на пости нової організації «своїх» людей і цілком реальні побоювання, що Верховний суд так і не почне судити топ-корупціонерів.

Представники МВФ також стверджують, що законопроект в його нинішній редакції суперечить домовленостям між представниками Міжнародного валютного фонду і українською владою. Вони виділили кілька спірних моментів, які стосуються не тільки юрисдикції АКС, а й структури самого суду. Наприклад, в нинішньому варіанті документа відсутня вказівка ​​на мінімальну кількість суддів, але присутній положення про те, що судовий орган може функціонувати після призначення двох третин необхідного складу суддівського колективу.

У свою чергу в Адміністрації президента заявили, що законопроект повністю відповідає Конституції України і рекомендаціям Венеціанської комісії. Пізніше Світовий банк закликав внести зміни в цей законопроект. СБ виділив сім зауважень до документа. Деякі з них повторюють вимоги МВФ.