Росія заборонила грошові перекази в Україну

Середа, 22 березня 2017 00:00 - Новини
Росія заборонила грошові перекази в Україну
Депутати Держдуми прийняли в третьому читанні поправку до закону «Про національну платіжну систему», що обмежує можливість відправки грошових переказів фізичним особам з Росії в інші країни, пише РБК.

Читайте також: Ощадбанк розпочав обслуговувати клієнтів за паспортами самопроголошених республік

Депутати Держдуми прийняли в третьому читанні поправку до закону «Про національну платіжну систему», що обмежує можливість відправки грошових переказів фізичним особам з Росії до інших країни.

Читайте також: Росія розкрила карти з українського питання

Документ передбачає введення заходів у відповідь на зроблене будь-якою країною обмеження діяльності на своїй території російських платіжних систем або операторів послуг платіжної інфраструктури. Цей захід фактично позбавить жителів такої країни можливості отримувати небанківські перекази з Росії, в тому числі і переклади з використанням електронних грошей. Нагадаємо, раніше, в листопаді 2016 року в Україні був прийнятий закон, що забороняє роботу на своїй території шести російських платіжних систем - «Колібрі» (управляється Ощадбанком), «Золота корона» (РНКО «Платіжний центр»), «Юністрім» (банк « Юніаструм »), міжнародні грошові перекази« Лідер »(НКО АТ« Лідер »), Anelik (банк« Анелік РУ ») і Blizko (Связь-банк).

Читайте також: Азовці замурували вхід до відділення Ощадбанку

За оцінками експертів, через санкції української влади російські компанії втратили ринок обсягом близько $ 1 млрд на рік.

Введення відповідних заходів по відношенню до України, в першу чергу, вдарить по численним компаніям - дочкам російського бізнесу, що працює в Україні, незважаючи на конфлікт на Донбасі. Крім цього, постраждають «заробітчани», які їздять на заробітки до Росії. Якщо раніше вони мали можливість переводити зароблені кошти через російські платіжні системи, то тепер вони позбудуться такої можливості. Тепер, їм доведеться або перевозити гроші готівкою, або шукати інші місця заробітку.

Заборона грошових переказів в Україну - це ще один крок на шляху ескалації конфлікту, що виник після анексії Криму та окупації Росією частини українських територій. Цілком може виявитися, що припинення торговельних повідомлень і розрив фінансових потоків з країною-агресором - може привести до загострення «гарячої» фази військових дій, стримує раніше зацікавленими сторонами по обидва боки конфлікту.