У портах Туреччини офіційно заборонено приймати судна, що побували в Криму

Вівторок, 21 березня 2017 00:00 - Новини
У портах Туреччини офіційно заборонено приймати судна, що побували в Криму
У морських портах Туреччини з другої половини березня 2017 офіційно заборонено обслуговувати судна, що приходять з портів окупованого Криму.

«Усі турецькі агентуючі компанії отримали припис від уряду, який вони пересилають судновласникам-операторам-менеджерам. Суть листа: судам, які приходитимуть з портів Криму в Туреччині відмовлено в усьому, від агентських послуг до вантажних операцій», - пише морський експерт Михайло Войтенко на сайті Maritime Bulletin.

Читайте також: У нормальних країнах за контакти з Росією позбавляють посади

У листі, текст англійською мовою якого наведено на сайті, повідомляється, що «згідно з останніми постановами від середини березня 2017, заборонені будь-які контакти агентства (наприклад, зміна екіпажу, доставка їжі і т.п.) з судами, які надходили з кримських портів (Севастополь, Керч, Ялта, Феодосія і Євпаторія), навіть якщо їх статус - транзитний. Також їм не буде дозволено розмитненя і /або розвантаження в будь-якому турецькому порті».

В результаті цього рішення , в тому числі, стає неможливою і робота поромної лінії між турецьким портом Зонгулдак і Севастополем, яка використовувалася для поставки турецьких товарів в окупований Крим.

Раніше, повідомлялося про плани відкриття круїзної лінії Сочі-Ялта-Севастополь-Стамбул, окупанти заявляли, що РФ отримала згоду представників влади Туреччини на захід у порт Стамбула круїзних суден, які будуть заходити також в порти Криму.

Зокрема про це говорив заступник міністра транспорту РФ Віктор Олерський: «Ми вели переговори з турецькою владою. Спочатку було отримано відмову, оскільки суди повинні були заходити в порти Криму. Але потім "добро" ми отримали, це було зафіксовано», - сказав В.Олерскій в окупованому Севастополі в середу, 21 грудня, на засіданні Морської колегії.

За його словами, російські круїзні судна місткістю до 500 пасажирів повинні були почати курсувати за маршрутом в Чорному морі протягом курортного сезону 2017 року.

В.Олерскій зазначив, що включення Стамбула в круїзний маршрут, тривалість якого складе близько семи днів, дозволила б залучити до участі в круїзах туристів з Туреччини.

Але, як ми бачимо по реакції турецького уряду, представники Росії поспішно видали бажане за дійсне.