Коротко про головне - дайджест подій в Україні за останній тиждень

П'ятниця, 19 січня 2018 17:06 - Новини
Коротко про головне - дайджест подій в Україні за останній тиждень
Верховна Рада прийняла ряд важливих рішень і законів, серед яких особливо виділяється закон про деокупацію Донбасу. У тексті законопроекту зазначено, що дії Російської федерації на території Луганської та Донецької областей визнані збройною агресією РФ. Цей законопроект знімає ряд обмежень з українських військових при контакті з силами противника, а також він дозволить посилити санкції проти країни-агресора.

Парламент дав старт великій приватизації, прийнявши один окремий закон, замість семи, які діяли до цього. Росіяни до приватизації не допускаються. Бентежать тільки три моменти:

- випадіння з процедури АМКУ

- незрозуміла процедура відбору радників

- ризики для західних інвестиційних фондів, що мають в своєму портфелі папери російських компаній.

Об'єкти поділені на 2 класа - великі (понад 250 млн гривень) і малі. Перші продаються на конкурсах, другі - на електронних торгах. Якщо держпідприємство раніше було в оренді - допускається викуп.

Медзаклади і структури освіти не приватизуються.

Один з ключових моментів законопроекту - до 1 січня 2021 року покупці об'єктів приватизації мають право вимагати укладення всіх правових угод в рамках права Англії і Уельсу. Це страхує інвесторів від нашої недосконалої судової системи.

Залишився один маленький нюанс - відновити співпрацю із західними кредиторами. Українські ризики занадто великі, тому найбільші міжнародні гравці не поспішають інвестувати кошти в Україну без гарантій стійкості української економіки.

Президент Петро Порошенко нарешті визначився з главою Нацбанку. До парламенту внесено дві постанови - про звільнення (нарешті) Валерії Гонтаревої і про призначення главою НБУ нинішнього в.о. голови правління Якова Смолія. Його кандидатура фігурувала в якості основної вже півроку, так що призначення було прогнозованим. Та й фігура він компромісна - влаштовує як владу, так і міжнародних кредиторів. Призначення Рада розгляне вже на початку лютого. Далі тягнути не можна. Посадовець в статусі в.о. з МВФ домовлятися не може.

Міністр фінансів Олександр Данилюк, в перервах між війнами з ГФС і ГПУ, намагається гарантувати собі збереження посади. Остання заява міністра - гривня падає через відсутність кредитування від МВФ. Показова цитата: "МОЄ завдання як міністра фінансів - продовжити успішну роботу з МВФ".

Ціни на бензин продовжують оновлювати історичні максимуми. Середні ціни на бензини і ДП на АЗС досягли: А-92 - 28,52 грн / л, А-95 - 29,31 грн / л, А-95 Преміум - 30,50 грн / л, ДТ - 27,15 грн / л, ДТ Преміум - 29,50 грн / л. Спочатку року нафтопродукти додають стабільно по 50 копійок до літру в тиждень. І ще один рекорд - у 2017 році в об'ємному вимірі споживання автогазу в Україні на 10% перевершило споживання автомобільних бензинів, а частка газу в балансі моторних палив (бензини, дизпаливо, автогаз) склала 23%.

Україна на порозі золотої лихоманки. Державна служба геології та надр України підтвердила попередню оцінку нового родовища золоторудних родовищ в Рахівському районі Закарпатської області. Поклади золота в родовищі оцінюються в 2,4 т - це 2,5 млрд гривень за сьогоднішніми цінами на золото. Як це позначиться на стабілізації економічних показників і чи позначиться взагалі - тема для окремого матеріалу.