Порошенко хоче призначити нових членів ЦВК

Вівторок, 23 січня 2018 17:02 - Новини
Порошенко хоче призначити нових членів ЦВК
Президент України затвердив подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії під час зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, повідомляє прес-служба Порошенка.

Читайте також: Порошенко: закон про реінтеграцію Донбасу не суперечить мінським домовленостям

Імена кандидатів поки не названо.

Глава держави також підписав лист про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії у зв’язку з завершенням терміну їхніх повноважень.

Читайте також: Порошенко за рік заробив 336 тисяч гривень

"Зараз ми запускаємо процес оновлення складу ЦВК", – заявив президент.

Він зазначив, що новий склад ЦВК обговорювали давно, але підбір кандидатів затягнувся.

"Сьогодні я радий, що нарешті всі фракції внесли кандидатури, які відповідають всім критеріям. Я їх включив до складу подання", – сказав Порошенко.

Основним критерієм був саме новий склад ЦВК.

Порошенко відзначив, що обговорював це питання з неурядовими та громадськими організаціями – і вони підтримують якнайшвидше оновлення Центральної виборчої комісії.

"Я впевнений в тому, що ми спільно несемо відповідальність за якісне проведення і президентських, і парламентських виборів", – зазначив Порошенко.

"Тому висловлюю надію, що після проведення необхідних процедур і спецперевірок, парламент буде здатний якнайшвидше винести це питання на голосування і допомогти сформувати новий склад Центральної виборчої комісії", – сказав він.

Парубій, у свою чергу,  пообіцяв, що "невідкладно" доручить подати на спецперевірку кандидатури членів ЦВК. "Відповідно до законодавства вона триватиме до 15 діб. Це той термін, який ми встигаємо до початку нової сесії", – сказав спікер парламенту.

"Я також дам доручення профільному комітету невідкладно розглянути, щоб ми вже в лютому вийшли на позитивне рішення оновити ЦВК", – запевнив він.