СБУ відкрила центр з гарантування кібербезпеки

П'ятниця, 26 січня 2018 10:44 - Новини
СБУ відкрила центр з гарантування кібербезпеки
В Києві на базі Служби безпеки України відкрили ситуаційний центр забезпечення кібернетичної безпеки, створений на базі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у галузі інформаційної безпеки СБУ.

Читайте також: Кіберполіції передано систему для термінового інформування про кіберзагрози

 Про це повідомили в прес-службі відомства.

"Ключовими можливостями центру стануть система виявлення та реагування на кіберінциденти і лабораторія комп'ютерної криміналістики. Вони дозволять попереджати кібератаки, встановлювати їх походження, аналізувати для вдосконалення протидії", – сказано в повідомленні.

Ситуаційний центр надаватиме необхідний захист не тільки об'єктам критичної інфраструктури, державним установам і підприємствам:

В СБУ додали, що технічне обладнання і програмне забезпечення для роботи центру СБУ отримала в рамках виконання першого етапу угоди про реалізацію трастового фонду Україна - НАТО з питань кібербезпеки.

Голова СБУ Василь Грицак зазначив, що протягом 2017 року фахівці служби зафіксували і відбили понад 50 кібератак різного ступеня потужності. Наголошується, що останні хакерські атаки на інформаційні системи і об'єкти критичної інфраструктури України мають російське походження.

Як повідомляло раніше інформаційне агентство «АСПІ», кіберполіція ліквідувала онлайн-кінотеатр, що транслював заборонені російські канали.