Британія виходить з ЄС – вороття назад немає

Середа, 29 березня 2017 00:00 - Новини
Британія виходить з ЄС – вороття назад немає
Прем’єр Британії Тереза Мей повідомила, що 29 березня постійний представник країни у ЄС Тім Барроу передав президенту Європейської ради Дональду Туску лист з намірами країни вийти з Євросоюзу.

Про це вона заявила під час виступу в парламенті, повідомляє BBC.

За її словами, лист підтверджує рішення уряду застосувати статтю 50 Договору про ЄС.

"Це історичний момент, від цього часу дороги назад немає – Британія виходить з Європейського Союзу – ми прийматимемо власні рішення і наші власні закони, ми отримаємо контроль над речами, які мають найбільше значення для нас", - заявила Мей.

За її словами, вихід з ЄС дозволить побудувати сильнішу Британію, яку "наші діти і онуки будуть горді називати своїм домом".

Нагадаємо, основною причиною виходу Британії з Євросоюзу самі британці називають зарегульованість європейських ринків, у тому числі банківського, що негативно впливає на темпи зростання британського банківського сектору. Один із ідеологів виходу Британії з ЄС політик-консерватор Лорд Лоусон зауважив:

«Можливість виходу з ЄС означає залишити єдиний ринок і єдиний зовнішній тариф, та отримати ризик того, що Британія може піддатися масивним тарифним і нетарифним обмеженням, як і інші "країни- неучасники" - Туреччина або, скажімо, Україна. Але одне гарне пояснення, яке може виправдати вихід з ЄС - це те, що витрати на членство є нестерпними».

Крім того, є ще один дивний аргумент: Британія повинна покинути ЄС для того, щоб зосередитися на активних ринках, що розвиваються. Коли я відвідував Китай, Бразилію, Туреччину, Індію, Індонезію, В'єтнам, Корею та інші країни, я був вражений, наскільки Британія відстає від Німеччини і навіть Франції та Італії. Цим країнам зовсім не шкодить членство в ЄС. Проблеми Великобританії є набагато глибшими, і включають в себе тривалий період завищеного обмінного курсу порівняно з Європою», – заявив Лорд Лоусон.