Нацбанк випустить монети, присвячені кіборгам

Понеділок, 29 січня 2018 15:52 - Новини
Нацбанк випустить монети, присвячені кіборгам
У Нацбанку заявили про початок спеціального випуску пам'ятних монет з недорогоцінних металів "за тематикою загальнодержавного значення".

Читайте також: Нацбанк дозволив "Укрпошті" здійснювати операції з обміну валюти

Про це йдеться в телеграмі НБУ №50-0027/5210, що опинилася у розпорядженні UBR.ua.

"Монета буде присвячена вшануванню мужності і героїзму захисників Донецького аеропорту — "кіборгам", оборонявшим його протягом 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України", — сказано в повідомленні.

На 2018 рік банк запланував три спецвипуски монет із серії "Збройні Сили України": "Захисникам Донецького аеропорту", "День українського добровольця" і "100-річчя створення Українського військово-морського флоту". Перша монета — "Захисникам Донецького аеропорту", — буде запущена в грошовий обіг країни 30 січня, йдеться в документі НБУ. Вона отримає номінал 10 гривень.

Монета стане масовою, її заявлений тираж склав 1 млн примірників. Її реалізацією займуться підрозділи НБУ в регіонах, а також два держбанки — "Ощадбанк" і "Укргазбанк".

Монета присвячена обороні Донецького аеропорту, яка тривала 242 дні восени-взимку 2015 року. В результаті загинуло понад 200 українців, близько 500 поранені. В ході бойових дій народжується легенда про "кіборгів" ― так їх називають самі бойовики. Вже через тиждень кіборгами у своїй промові називає захисників аеропорту президент України Петро Порошенко.

Як повідомляло раніше інформаційне агентство «АСПІ», Нацбанк планує змінити дизайн банкнот гривні.