Тютюновий монополіст Тедіс Україна підозрюється у фінансуванні тероризму (проводяться обшуки)

П'ятниця, 31 березня 2017 00:00 - Новини
Тютюновий монополіст Тедіс Україна підозрюється у фінансуванні тероризму (проводяться обшуки)
Генеральна прокуратура викрила схему особливо великого ухиляння сплати податків, незаконного виводу мільярдів гривень за кордон, зокрема і для фінансування тероризму, повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 31 березня.

Читайте також: НАЗК протринькало гроші

«Департаментом у сфері економіки ГПУ разом з Головною Військовою прокуратурою при оперативній підтримці підрозділів Національної поліції викрито схему особливо великого ухиляння сплати податків та незаконного виводу мільярдів грн за кордон, в тому числі - для фінансування тероризму. 
Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2012 до сьогодні дійсним власником монопольного дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ Мегаполіс Україна (тепер - Тедіс Україна) є зокрема громадянин РФ Кесаєв, щодо якого рішенням РНБО застосовано санкції у вигляді заборони виводу коштів з України за кордон. 
 Під впливом Кесаєва на ключові посади в ТОВ Тедіс призначено осіб, які всі свої рішення узгоджують з членом ради директорів російського ЗАТ " Завод імені Дегтярьова" - одного з постачальників зброї терористичним організаціями ДНР - ЛНР. 
Попри заборону РНБО та НБУ через рахунки фірм - транзитерів за 2015-17 виведено 2,5 млрд грн. 
Для утримання монопольного становища фірма також отримувала сприяння з боку окремих державних органів. 
Наразі 1000 співробітників правоохоронних органів проводять обшуки та інші невідкладні слідчі дії», – написав Луценко.

Читайте також: США готові приєднатися до переговорів у Мінську

Обшуки проходять, в тому числі і в будівлі Антимонопольного комітету.

Нікого з працівників не пропускають, повідомила у п'ятницю, 31 березня, державний уповноважений АМКУ Світлана Панаіотіді на своїй сторінці в Facebook.

"Генеральна прокуратура з 7.30. Чи відкривайте або ламаємо двері. Обшук в АМКУ. Нікого в будівлі не пускають. Маски. Зброя", - йдеться в повідомленні.

Також Панаіотіді дала зрозуміти, що обшуки пов'язані зі слідчими діями через підозру у фінансуванні тероризму тютюновим монополістом Тедіс Україна. "Тедіс. Печерський суд. Ухвала", - написала вона.

Нагадаємо, 16 березня у Києві працівники Служби безпеки затримали переселенця з тимчасово окупованих територій Донеччини, який організував канал фінансування терористичної організації «ДНР». Гроші використовувались на шкоду державним інтересам України для планування та проведення диверсійних акцій.