Слідом за Шокіним поновитися на посаді захотів ще один одіозний екс-генпрокурор

Понеділок, 03 квітня 2017 00:00 - Новини
Слідом за Шокіним поновитися на посаді захотів ще один одіозний екс-генпрокурор
Махніцький Олег виконував обов'язки Генерального прокурора України (з лютого по червень 2014 року). Його фігуру тісно пов’язують з діяльністю партії «Свобода» та креатурою Тягнибока.

Читайте також: Податок на розкіш в умовах української зубожілості

 
Свого часу Махніцький був звільнений з посади через звинувачення у перевищенні повноважень та низку корупційних скандалів. Через три роки, побачивши, що скандальний генпрокурор Шокін подав позов до суду, щоб відновитися на посаді, Махніцький вирішив наслідувати досвід Шокіна, і, заявив, що теж має намір подати до суду.

Варто нагадати, що Махніцьким у липні 2014 року, відразу після звільнення з посади Генерального прокурора була придбана двокімнатна квартира в мікрорайоні Imperial Wharf міста Лондон (Великобританія) вартістю 1 282 500 доларів США. 26 вересня 2014 року в ефірі телеканалу "Інтер" відома письменниця Ірена Карпа повідомила, що Олег Махніцький купив п'ятизірковий готель Hyatt в центрі Києва і зробила натяк на корумпованість цього представника ВО "Свобода". Журналісти декількох ЗМІ почали незалежне журналістське розслідування.

Проте, вищезгадані факти були спростовані під час прес-конференції паном Махніцьким, а на письменницю Ірену Карпу подано до суду. Він закликав її добровільно спростувати поширену інформацію. Проте пристрасті не вщухали. За повідомленням у ЗМІ, стверджувалося, що у Махніцького були кошти для купівлі «Hyatt» у Києві. Але він порахував, що така угода в країні, до руйнування якої він доклав чимало зусиль, безперспективна. Як з'ясували журналісти, колишній генпрокурор дійсно придбав «Hyatt», але не в Києві, а Будапешті. 10-ти поверховий розкішний готель розташований на набережній Дунаю в Пешті - самому центрі Будапешта у Ланцюгового мосту. З цією набережній Пешта відкривається найкрасивіший вид на Будайський замок і знаменитий Ланцюговий міст.  Зокрема за повідомленням одного з інтернет-видань підопічні Олега Тягнибока знайшли джерело фінансування в особі олігарха Дмитра Фірташа. Також за даними  ЗМІ, неодноразово зверталась увага на зловживання владою Олегом Махніцьким. Починаючи з того, що колишній чиновник свій первинний капітал заробив на аферах з банківськими кредитами і був занесений в чорні списки декількох фінустанов, що не завадило йому стати народним депутатом, а потім і генпрокурором. За чотири місяці роботи на цій посаді він під власні крики «Банду - геть!» і безперервні обіцянки притягнути до відповідальності представників колишньої влади «заробив» близько 300 млн доларів.

Колишній виконуючий обов'язки генерального прокурора Олег Махніцький має намір подати позов до суду про відновлення на посаді.

"Мене здивувала інформація, що Шокін намагається відновитися, адже у нього немає на це підстав. Аби випробувати наше правосуддя, я теж подам позов", - сказав він.

Махніцький наголосив, що "не рветься" повернутися на посаду генпрокурора, оскільки переконаний, що відновитися міг у будь-який момент протягом останніх трьох років і вже давно міг звернутися з відповідним позовом до суду. І раніше це було зробити б простіше, оскільки тепер доведеться думати, як відновлювати терміни позовної давності.

"Для задоволення мого позову є більше підстав, ніж позову Шокіна. Адже мене звільняли без згоди Верховної Ради", - сказав він.