Гужва чекає політичного притулку від Австрії

П'ятниця, 02 лютого 2018 11:13 - Новини
Гужва чекає політичного притулку від Австрії
Австрія надала право перебування в країні головному редактору видання «Страна. ua» Ігорю Гужві, якого ГПУ звинувачує у вимаганні грошей.

Читайте також: СБУ завершила обшуки в редакції "Страна.ua"

Заяву щодо надання політичного притулку Гужві поки не розглянули, повідомляє ТСН.

Цей процес може затягнутись максимально на 15 місяців.

Журналіст зазначає, що він виїхав за кордон абсолютно легально, адже всі запобіжні заходи щодо нього спливли.

"В мене ще восени закінчився запобіжний захід у вигляді здачі закордонних паспортів, а потім 6 січня закінчився запобіжний захід у вигляді заборони виїзду з Києва. Тобто я абсолютно легально після цієї дати вилетів у Австрію, де нині і перебуваю", - сказав Гужва.

Він каже, що в Україні його адвокати продовжують роботу, адже щодо діяльності медійника відкрито не одне провадження.

"Якби з мене зняли звинувачення по всіх справах проти мене, я б не просив політичного притулку. Звичайно, ні. Проти мене сфабриковано вже п'ять справ і, за моїми даними, фабрикуються ще", - заявляє головний редактор "Страна.ua".

В Австрії Гужві допомагає з процедурою отримання політичного притулку одіозний перший заступник глави Адміністрації екс-президента Віктора Януковича Андрій Портнов, який також оселився у Відні.

Гужва певен, що ГПУ просто забула подати клопотання про подовження йому запобіжного заходу, тому йому й дозволили вилетіти з країни.

Нагадаємо, увечері 22 червня 2017 року головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву було затримано. За словами генпрокурора Юрія Луценка, Гужва отримав 10 тисяч доларів за те, щоб не публікувати компромат на одного з політиків. Гужва запевняє, що відмовився від грошей. Шевченківський районний суд Києва обрав Гужві запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з змогою внести 544 тисячі гривень застави.

Як повідомляло інформагентство ASPI, СБУ відкрила кримінальне провадження проти журналіста 1+1.