Центр реагування на кіберзагрози почав працювати в Україні

П'ятниця, 02 лютого 2018 11:46 - Новини
Центр реагування на кіберзагрози почав працювати в Україні
В Україні почав роботу центр реагування на кіберзагрози, який співпрацюватиме з колегами із країн НАТО.

Читайте також: СБУ відкрила центр з гарантування кібербезпеки

Про це повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов на відкритті центру, що транслював телеканал "112 Україна".

Національний координаційний центр кібербезпеки створили при РНБО. 

"Центр, який побудований в Україні, буде співпрацювати з аналогічними центрами країн НАТО. Взаємодіючи з ними, значно покращиться якість реагування кіберінциденти, за рахунок обміну інформації, підтягування потужних обчислювальних машин і ресурсів. Все це дає можливість і інформувати наших колег і використовувати від них інформацію в онлайн-режимі", - сказавТурчинов.

Центр реагування на кіберзагрози має за мету виявляти проблему на ранніх стадіях.

"Центр, який ми відкрили, виявляє на ранніх стадіях проблему. Раніше як ми діяли, - пішла кібератака, розпочалась агресія і вже, коли відбулось зараження багатьох інформресурсів, - після цього починали діяти підрозділи, які забезпечують кібербезпеку", - заявляє Турчинов.

Як тільки атака почалася, на моніторі видно напрямок кібератаки і можна визначити, де вона відбувається, у якому сегменті - державному чи приватному.

"Тут зараз, коли починається кібератака, час іде не на години навіть, а на хвилини. Саме цей кіберцентр із його можливостями дозволяє виявляти, саме, як тільки атака почалась, - відразу на моніторі видно навіть напрямок кібератаки, відразу можна визначити, в якому сегменті вона відбувається, - у державному, приватному, яка інфраструктура задіяна", - заявив Турчинов. 

Після виявлення кібератаки приймається рішення щодо задіяння ресурсів СБУ, Нацполіції для того, щоб їх локалізувати і провести оперативне затримання, якщо кіберзлочинці знаходяться на території країни.

Функція, яку буде виконувати центр - це також моніторинг мереж.

Як повідомляло раніше інформаційне агентство «АСПІ», кіберполіція ліквідувала онлайн-кінотеатр, що транслював заборонені російські канали.