Бойовики змусили виїхати з Криму англійську журналістку

П'ятниця, 09 лютого 2018 17:02 - Новини
Бойовики змусили виїхати з Криму англійську журналістку
Окупанти змусили виїхати з Криму англійську журналістку-фрілансера Маделайн Роуч, що спеціалізується на висвітленні порушень прав людини на пострадянському просторі.

Читайте також: Журналістів з Росії засудили на 5 років за образу білорусів

Вона була оштрафована Центральним районним судом Сімферополя.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що журналістку затримали вранці 7 лютого в хостелі Сімферополя, де вона зупинилася під час поїздки.

Маделайн звинуватили в журналістській діяльності на території Криму без акредитації російського МЗС, а також у відсутності медичної страховки.

Після опитування у відділі поліції Роуч засудили за статтею про порушення іноземним громадянином правил в'їзду і перебування в Росії.

Видання вказує, що адвокат за призначенням Андрій Семенець, якого запросили самі поліцейські, настійно рекомендував Роуч визнати провину, заплатити штраф і залишити Крим.

"Журналістка в суді наполягала на тому, що не виконувала нічиє редакційне завдання і приїхала до Криму, лише щоб познайомитися з героями своїх публікацій.

У відповідь поліцейські заявили, що, за їхньою інформацією, вона зняла і пересилала відео зустрічі з кримськотатарськими сім'ями політв'язнів за допомогою месенджера на телефоні", - пише Радіо свобода.

Журналістка була оштрафована на чотири тисячі рублів і покинула півострів в той же день.

Маделайн Роуч опублікувала в The Moscow Times, Newsweek, The Globe and Mail і інших виданнях матеріали про порушення прав людини в Криму і про переслідування кримських татар. Статтю на сайті Aljazeera про повернення каральної психіатрії в діяльності російських спецслужб на прикладі справи заступника голови забороненого в Росії Меджлісу кримсько-татарського народу Ільмі Умерова, поліцейські демонстрували в суді як доказ провини журналістки.

Як повідомляло АСПІ, російського кореспондента не пустили на територію України.