Росія призупинила дію меморандуму з США щодо уникнення інцидентів у Сирії

П'ятниця, 07 квітня 2017 00:00 - Новини
Росія призупинила дію меморандуму з США щодо уникнення інцидентів у Сирії
Цей документ регламентує дії всіх літаків і безпілотників в повітряному просторі.

Читайте також: Путін попередив США про глобальну катастрофу через конфлікт в Україні

Росія призупинила дію меморандуму з США про уникнення інцидентів у Сирії після американської атаки на сирійську авіабазу. Про це повідомляється на сайті МЗС РФ. Вона також закликала Раду безпеки ООН провести надзвичайне засідання для обговорення цієї ситуації.

Росія і США ухвалили меморандум з безпеки польотів в Сирії в жовтні 2015 року. Цей документ регламентує дії всіх літаків і безпілотників в повітряному просторі Сирії.

Читайте також: В США опублікована резолюція щодо України

Після того, як угода почала діяти, Росія і США співпрацювали по каналах цілодобового оперативного зв'язку. Країни також домовилися про надання допомоги один одному у разі виникнення кризових ситуацій.

«Сама присутність військовослужбовців США та інших країн на території Сирії без згоди на те уряду цієї країни або рішення Радбезу ООН є грубим, явним і нічим не обґрунтованим порушенням міжнародного права. Якщо раніше це пояснювалося завданням боротьби з тероризмом, то зараз в наявності явний акт агресії проти суверенної Сирії. Вжиті сьогодні США дії ще більше руйнують російсько-американські відносини », - йдеться в заяві російського МЗС.

Нагадаємо, під час ракетного удару флоту США по авіабазі урядових військ Сирії щонайменше четверо військовослужбовців урядових військ Башара Асада загинули.

Міністерство оборони США опублікувало відео ракетного обстрілу збройними силами авіабази у Сирії. Президент Сполучених Штатів Америки  Дональд Трамп заявив, що особисто віддав наказ провести ракетний обстріл авіабази військ президента Сирії Башара Асада.

Президент Росії Путін вважає, що ракетний удар США по Сирії є порушенням міжнародного права.