НАБУ розслідує виведення коштів Нацбанку з України через австрійські банки

П'ятниця, 07 квітня 2017 00:00 - Новини
НАБУ розслідує виведення коштів Нацбанку з України через австрійські банки
В одному з епізодів з України було виведено 500 млн доларів. Національне антикорупційне бюро розслідує виведення коштів Національного банку України, виділених для рефінансування, через австрійські банки. Про це повідомив глава відомства Артем Ситник.

За його словами, у справі задіяно багато банківських установ, а суми обчислюються мільярдами. НАБУ перевіряє не тільки джерело коштів, виділених на рефінансування, але і можливе зловживання з боку співробітників і керівництва НБУ при прийнятті рішення про виділення рефінанса того чи іншого банку. "Справа стосується керівництва Національного банку. У справі задіяно багато банків. Проводимо відповідні процесуальні дії - обшуки, вилучення документів - щоб після їх аналізу встановити коло потенційних підозрюваних. Основа цієї справи - перевірка засобів, виділяли на рефінансування. Нас цікавить, чи не було зловживань з боку працівників Нацбанку. Мова йде про великі суми коштів, тому зрозуміло, що такі рішення не приймались без згоди вищого керівництва НБУ", - заявив Ситник.

Він також розповів про те, що приводом підозр НАБУ, зокрема, стали підозріло великі перерахування коштів за кордон, виділених для рефінансування певних банків. Надалі, слідство встановило, що одержувачем цих коштів через офшорну фірму виявився ... водій рефінансованого банку. За словами Ситника, за такою схемою з України за кордон було виведено 500 млн доларів, і це лише один з епізодів. Інші схеми, за словами глави НАБУ "набагато складніше і заплутаніше".