«Безвіз» для України: чи висуватимуть додаткові умови жителям окупованого Донбасу?

Понеділок, 10 квітня 2017 00:00 - Новини
«Безвіз» для України: чи висуватимуть додаткові умови жителям окупованого Донбасу?
«Безвіз» для України і «безвіз» для Донбасу – чи є різниця? Жителі прифронтових територій, які звикли до особливого ставлення з боку держави, очікують такого ж – і від Європи, мовляв, і там зажадають довідку переселенця.

Читайте також: Росія призупинила дію меморандуму з США

Обов’язкова умова – українське громадянство. Ще один неодмінний атрибут – закордонний паспорт нового зразка з біометричним чіпом. Зайвих питань громадянам України, кажуть в Брюсселі, ставити не будуть.

«Громадяни України, навіть, якщо вони живуть в Криму, навіть, якщо вони живуть на сході країни, матимуть можливість подорожувати за умови, звичайно, якщо вони є власниками біометричних паспортів, виданих українськими органами влади», – зауважила в коментарі «Донбас.Реалії» представник зовнішньополітичної служби Європейського союзу Майя Косьянчич.

Читайте також: Гройсман пообіцяв повністю зруйнувати корупцію з НДС

Втім це не означає, що кордон відкритий для всіх. За біометричним паспортом жителям непідконтрольних територій доведеться звертатися до українського уряду. Одна з умов отримання – довідка про несудимість. Бойовикам проросійських угруповань, які потрапили в поле зору правоохоронців, таким чином отримати документ не вдасться.

Ще важливий момент – громадянство, за Конституцією України, може бути тільки одне. Законопроект, за яким у майбутньому можуть позбавляти українського громадянства тих, хто добровільно отримав друге – вже зареєстрований у Верховній Раді.

Читайте також: Українські аграрії "розпробували" європейські квотиl

Якщо його підтримають, герою одного з відео, який демонстративно рве український паспорт і хвалиться російським – біометричного паспорта не бачити. А значить – і шлях до Європи буде закритий.

Не варто забувати, що Європейський союз має і власний «чорний список» осіб, причетних до порушення територіальної цілісності України. У ньому – як лідери бойовиків з українськими паспортами, так і російські воєначальники.

Є й інший список санкцій – у ньому ті, хто має відношення до розграбування української скарбниці. Це п’ятнадцять високопоставлених чиновників часів Віктора Януковича. Їм в’їзд в ЄС закритий вже понад три роки.