Гонтарева офіційно подала у відставку

Понеділок, 10 квітня 2017 00:00 - Новини
Гонтарева офіційно подала у відставку
Глава НБУ Валерія Гонтарева написала заяву про відставку з 10 травня 2017 року.

Читайте також: НАБУ розслідує виведення коштів Нацбанку з України

Про це вона повідомила сьогодні під час прес-конференції. За словами Гонтаревої, вона готова покинути посаду з 10 травня 2017 року.

Раніше ЗМІ з посиланням на власні джерела багаторазово повідомляли про нібито прийняте главою Нацбанку рішення подати заяву про відставку, яке готовий задовольнити президент. При цьому вона наполягала на прихід на її місце неполітичною фігури - професійного банкіра.

Сама Гонтарєва на початку березня повідомила, що меморандум за підсумками третього перегляду програми розширеного фінансування EFF з МВФ (було підписано в другій половині березня - ред.) Може бути останнім, під яким буде стояти її підпис. "Але ще раз підкреслюю, що офіційно Нацбанк за місяць подасть повідомлення. Ми таке повідомлення не робили. І все правління Нацбанку працює за дуже щільним графіком", - зазначила глава НБУ.

Читайте також: Корчак заробила мільйонні статки на держслужбі

Валерія Гонтарєва - дев'ятий керівник Нацбанку України за всю історію його існування з 1991 року. Першим головою українського центробанку був Володимир Матвієнко, якого на 1992 рік змінив Вадим Гетьман (убитий в 1998 році), а йому на зміну прийшов Віктор Ющенко.

Потім тривалий час біля керма Нацбанку був перший заступник Ющенко Володимир Стельмах - в 2000-2002 рр., 2004-2010 рр.

З кінця 2002-го по 2004 рр. НБУ офіційно очолював Сергій Тігіпко, хоча останні кілька місяців його повноваження фактично виконував Арсеній Яценюк.

У період президентства Віктора Януковича Нацбанком керували Сергій Арбузов (з кінця 2010 року по початок 2013 року) і Ігор Соркін.

Після Революції гідності з 24 лютого по 19 червня 2014 року головою центробанку був нинішній перший віце-прем'єр Степан Кубів.