Україна отримає від США не лише Джавеліни, - Волкер

Середа, 21 лютого 2018 13:00 - Новини
Україна отримає від США не лише Джавеліни, - Волкер
Сполучені Штати нададуть Україні не лише протитанкові установки «Джавелін», про які останнім часом багато говорять в Україні.

Читайте також: Фінляндія направить миротворців на Донбас

Про це заявив спецпредставник США з питань України Курт Волкер, передає Європейська правда.

Він розповів, що метою США є заповнення прогалин в озброєнні України, а розмови лише про «Джавеліни» є «дуже спрощеним баченням».

«Як ви знаєте, за часів адміністрації Обами США також надавали Україні безпекову допомогу, але діяло чітке обмеження: у ній не має бути нічого летального. Отже, адміністрація (президента США Дональда) Трампа зняла це обмеження часів Обами. Це розширює можливості США щодо безпекової підтримки Україні», – заявив Волкер.

Він наголосив, що «Джавеліни» будуть частиною такої допомоги, але «йдеться про значно більше».

«Наша мета – заповнити прогалини в озброєнні української армії, піднявши здатність ЗСУ захищати свою територію», – наголосив спецпредставник США по Україні.

На запитання про те, чи ці озброєння Україна купуватиме, а чи отримає безкоштовн ояк допомогу, Волкер заявив, що це буде комбінація підходів.

«Ми зберігаємо безпекову допомогу, яка надається безкоштовно, але водночас Україна отримує право купувати те озброєння, якого їй бракує», – сказав Волкер.

Разом з тим Курт Волкер наголосив, що метою такої допомоги є не вирішення конфлікту і не повернення окупованих територій за допомогою цієї зброї, а надання Україні можливості якомога ефективніше захищатися.

Як писало інформагентство АСПІ, Порошенко обговорив введення миротворців ООН на Донбас з Волкером.