Реєстрація мобільних абонентів: запроваджено нові правила

Субота, 24 лютого 2018 16:24 - Новини
Реєстрація мобільних абонентів: запроваджено нові правила
Цього року можна буде повідомити свої дані мобільному оператору дистанційно, без обов’язкового відвідування офісу та підписання купи документів.

Читайте також: Vodafone Україна знову не працює на Луганщині.

Про це на своїй сторінці Facebook зазначає голова Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський.

Новий порядок реєстрації абонентів телекомунікаційних послуг вступить в силу через дев’ять місяців. Ним передбачено спрощений процес реєстрації. Достатньо буде надати оператору свої дані віддалено, використавши електронний підпис, BankID або інший спосіб цифрової ідентифікації.

Голова НКРЗІ повідомив, що хоча наразі реєстрації абонентів в Україні не є обов’язковою, однак спрощення процедури буде стимулювати громадян та операторів до вказаних дій.

Крім того, Животовський акцентував увагу, що на сьогодні 90 % ринку абонентів мобільного зв’язку є анонімними. Це створює певні складнощі для самих користувачів. Вони не можуть повноцінно користуватись всім спектром послуг оператора.

До того ж оновленим порядком буде запроваджено реєстрацію абонентів, які не є громадянами України, а також значно розширено перелік документів, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи, які абонент має подати оператору, провайдеру телекомунікацій під час реєстрації.

Як зазначалось раніше, інформагентством «АСПІ», Google тестує нову програму пошуку абонентів.