Польський дисидент встановив пам’ятник Героям Небесної Сотні

Понеділок, 26 лютого 2018 12:02 - Новини
Польський дисидент встановив пам’ятник Героям Небесної Сотні
До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, у селі Шимбарк (Горлицький повіт, Малопольське воєводство) відкрито пам’ятний знак Небесній Сотні та Революції Гідності. Пам’ятник встановлено з ініціативи та за кошт польського дисидента та інтелектуала Александра Каліновського.

Читайте також: Справа Майдану: ГПУ повідомила про підозру 413 особам

«Це моя маленька лепта на пошанування великого чину і великої жертви тих людей, – зазначив під час відкриття пам’ятника пан Каліновський. – І моя велика вдячність тим людям, які так по-лицарськи боронили честь і гідність людини».

Торкаючись нинішнього стану польсько-українських стосунків, Александр Каліновський наголосив, що не втрачає надії про розвиток польсько-українського діалогу на політичному рівні.

«Політична кон’юнктура живе короткими каденціями, а наше прагнення до миру, гідності і братерства – вічні. Ні для гідності, ні для братерства не потрібно санкцій ні політиків, ні урядовців. Справжнє братерство виходить із серця і долає упередження, ворожість та кордони», – сказав Александр Каліновський

У відкритті пам’ятного знаку взяли участь також гості з України.

Александр Каліновський походить із давнього русько-литовсько-польського шляхетського роду Калиновських. У 70-х роках перебував під слідством та був ув’язнений польським комуністичним режимом. Після виходу із в’язниці еміґрував до Західної Європи. Із відновленням незалежності Польщі, повернувся на батьківщину і оселився у Шимбарку.

Як повідомляло інформагентство АСПІ, Порошенко подбав про дітей загиблих журналістів в зоні АТО.