Біглий Курченко планує отримати контроль над постачанням газу в Україну

П'ятниця, 14 квітня 2017 00:00 - Новини
Біглий Курченко планує отримати контроль над постачанням газу в Україну
Розшукуваний правоохоронними органами бізнесмен Сергій Курченко, який звинувачувався в організації схем з ухилення від сплати податків при імпорті в Україну нафтопродуктів, намагається отримати контроль над експортними поставками з Росії в Україну скрапленого газу.

Читайте також: Судимість як перепустка в Раду

Про це заявив, посилаючись на інформацію від компаній-імпортерів і російських експортерів, аналітик консалтингової компанії UPECO, яка спеціалізується на ринках енергоносіїв, Олександр Сіренко.

«За даними учасників російського ринку скрапленого газу, «зелене світло» на поставку скрапленого газу в Україну в першу чергу отримають структури Курченко і компанії - експортери газу з групи російської державної нафтової компанії« Роснефть». В кінці минулого року на російському ринку ходила інформація про наміри Курченко придбати великого гравця на ринку пропан-бутану Росії», - сказав експерт.

Також Сіренко додав, що, незважаючи на недавні обмеження, на поставки скрапленого газу з боку російської влади, а саме Федеральної служби по митному та експортного контролю (ФСТЕК), на сьогодні поставки відновлені, але ризик того, що вони будуть знову зупинені - ще залишається.

Читайте також: Нафтогаз просить суд заарештувати рахунки Одеського припортового заводу

Після цього періоду газ в Україну буде експортуватися тільки з дозволу ФСТЕК », - зазначив Сіренко, додавши, що на тлі обмежень, можуть бути дозволені поставки від компаній Курченко або «Роснефти». За інформацією Сіренко, в 2016 році російські виробники наростили поставки на адресу українських трейдерів з 445 до 832 тис. Тонн.

«Таким чином, в 2016 році український ринок скрапленого газу на 56,5% залежав від російського експорту», ​​- зазначив експерт.

Слід нагадати, що в 2015 році ФСТЕК Росії вже вибірково обмежувала поставки дизельного палива від російських НПЗ в Україні під приводом того, щоб дизпаливо не використовувалося українськими збройними силами. У вересні 2016 року Росія також зупиняла відвантаження дизельного палива на адресу українських клієнтів. Поставки дизпалива припинялися як по трубопроводу, який проходить по території північних областей України та оператором якого є компанія «ПрикарпатЗахідтранс», так і залізницею.

На початку квітня 2017 року Росія почала обмежувати постачання в Україну скрапленого газу. З 1 квітня 2017 року ФСТЕК стала запитувати у експортерів газу додаткову інформацію про одержувача і вантаж, який залишає територію Євразійського союзу, і не здійснювала митне оформлення енергоносія на адресу українських імпортерів.

Нагадаємо, в травні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв, що компанії, що входять в холдинг ВІТЕК, близького до екс-президенту Януковичу Сергія Курченко, в 2011-2013 роках ввезли за фіктивними документами на територію України понад 5 млн тонн нафтопродуктів на суму 36 млрд грн. Згідно з документами, нафтопродукти не мали реалізовуватися в Україні, а повинні були поставлятися в треті країни, що дозволяло компаніям Курченко ухилятися від сплати податків. В кінці листопада 2015 року Господарський суд Києва зняв арешт з грошових коштів та майна компанії ВЕТЕК. У квітні 2014 року Курченко був оголошений в міжнародний розшук.