Викрадені Росією прикордонники повернулися до України

П'ятниця, 02 березня 2018 11:50 - Новини
Викрадені Росією прикордонники повернулися до України
У п’ятницю, 2 березня, на нейтральній смузі українсько-російського державного кордону в районі пункту пропуску "Гоптівка" Харківської області відбулося повернення в Україну викрадених спецслужбами РФ біля держкордону в Сумській області в жовтні 2017 року українських прикордонників Богдана Марцоня і Ігоря Дзюбака.

Читайте також: Прикордонник загинув під час навчань

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив президент України Петро Порошенко.

За словами віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, за декілька годин українські прикордонники вже будуть у Києві.

"Щойно СБУ і ДПСУ доповіли президенту України, що двоє наших прикордонників Богдан Марцонь і Ігор Дзюбак, які були викрадені ФСБ-шниками минулого року, повернуті в Україну. Я вітаю мам, дружин, дітей, родини наших заручників. Ми щасливі, що за декілька годин ви будете в Києві", – заявила вона у Верховній Раді.

При цьому Україна, за словами глави ДПСУ Петра Цигикала, передала російській стороні затриманих влітку 2017 року Херсонської області військовослужбовців Прикордонної служби ФСБ Росії Володимира Кузнєцова і Аскара Кулуба.

Українські прикордонники зазначають, що про обмін дізналися напередодні.

Українські прикордонники Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь зникли в Сумській області на кордоні з Росією 3 жовтня 2017 року.

4 жовтня про зникнення двох прикордонників під час моніторингу кордону заявила Держприкордонслужба. Пізніше того ж дня російська сторона підтвердила затримання.

Російський суд заарештував їх на 2 місяці за двома статтями: "Незаконний перетин кордону" та "Злісна непокора працівникам правоохоронного органу".

Як повідомляло раніше інформаційне агентство АСПІ, Кабмін виділив грошову допомогу звільненим з полону українцям.