До кримських портів незаконно зайшли 20 російських суден

П'ятниця, 02 березня 2018 14:29 - Новини
До кримських портів незаконно зайшли 20 російських суден
До портів анексованого Криму протягом лютого незаконно зайшли 20 вантажних суден.

Читайте також: Суд дозволив заочне розслідування щодо Поклонської

Про це повідомили в  прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ).

"З 1 лютого по 1 березня до портів окупованого Криму зафіксовано захід 20 вантажних суден-порушників. Всі судна були під прапором Російської Федерації. Всього цими судами здійснено 60 заходів у порти Севастополя та Керчі", – йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що крім цього, на рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії, Керчі та Ялті, які використовуються для стоянки кораблів, зафіксовано 18 судів: 16 - з Російської Федерації і по одному під прапорами Об'єднаної Республіки Танзанії і Республіки Мальти.

Морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта), закрито на підставі розпорядження Кабінету міністрів України від 30.04.2014 №578-р "Деякі питання функціонування морського і річкового транспорту" та згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 "Про закриття морських портів".

Захід суден під іноземними прапорами в закриті морські порти і термінали, розташовані на території АР Крим і р. Севастополь, буде розглядатися як порушення норм міжнародного права, як дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден, у тому числі кримінальну.