Чому Порошенко боїться визнати непідконтрольні території окупованими

Четвер, 13 квітня 2017 00:00 - Новини
Чому Порошенко боїться визнати непідконтрольні території окупованими
Сьогодні комітет Верховної Ради відхилив законопроект, «про тимчасово окуповані території», авторами якого є депутати від фракції «Самопоміч».

Головна функція законопроекту полягає у визначенні політико - правового статусу територій. У жовтні минулого року була прийнята резолюція ПАРЄ про РФ - агресора. Для створення необхідної бази та залучення Путіна до відповідальності, нам необхідно для початку визначити статус території Донбасу. Згідно даного закону Росія офіційно отримує статус держави агресора. У свою чергу, відповідно до міжнародного права вона зобов'язана буде нести відповідальність за порушення норм Женевської Конвенції.

Незважаючи на усі публічні заяви, як президента Петра Порошенка, так і депутатів Верховної Ради про військову агресію з боку Російської Федерації, офіційно в Україні діє режим АТО, що передбачає зовсім інші наслідки, відмінні від війни або агресії. Ще одну, не менш спекулятивну тему, яку охоплюєзаконопроект, - це торгівля з окупованими територіями.

 "У групі товарів, що експортуються, ми повинні чітко відокремити постачання товарів першій необхідності від комерційної діяльності. У ідеалі імпорт товарів і послуг з окупованої території має бути припинений. У нас є побоювання, що саме ця частина є великою перешкодою для ухвалення закону про окуповані території, оскільки, очевидно, що за цим стоять комерційні інтереси чиновників» повідомляє Оксана Сироїд

Нагадаємо, що критика цього законопроекту не вщухає з моменту його реєстрації в липні 2016 року. Президент Порошенко висловлює своє побоювання, що закон про окуповані території Донбасу відокремить частину України. Так само за недавньою заявою від агентства ООН у справах біженців і Раду Європи рахують, що ухвалення цього законопроекту матиме негативні наслідки для забезпечення захисту прав людини, свободи пересування і доставки гуманітарної допомоги тим, хто її потребує. Спеціальний представник генерального секретаря Ради Європи по Україні відмітив, що законопроект порушує норми Резолюції ПАРЄ, тому мають бути переглянуті.
 
За словами експертів існує тільки один спосіб припинити спекуляції навколо Донбасу - це визначити законом алгоритм вирішення проблеми і наші конкретні кроки.

Також експерти зазначають, що у рамках цього законопроекту цілком можливо розробляти механізми, які, дозволять максимально захистити українських громадян соціально.