Суд зняв арешт із 122 млн гривень компаній Клюєвих

Вівторок, 18 квітня 2017 00:00 - Новини
Суд зняв арешт із 122 млн гривень компаній Клюєвих
Київський апеляційний госпсуд скасував рішення Господарського суду Київської області від 23 вересня 2016, яким, в рамках справи за позовом ПАТ "Укрсоцбанк" було накладено арешт на кошти 3 компаній, що належать екс-депутатам Верховної Ради від Партії регіонів братам Клюєвим.

Читайте також: Біглий Курченко планує взяти контроль над постачанням газу в Україну

В черговий раз українське правосуддя показало свою безсилість у досудовій підготовці та супроводі матеріалів в суді.

Нагадаємо, що раніше, ще в 2016 році Клюєвих звинуватили в «вимиванні» коштів з державних банків. Виконавчий директор громадської організації "Центр протидії корупції" Дарина Каленюк в ефірі «5 каналу» заявила, що брати Клюєви причетні до найбільшим економічним злочинам. За часів правління Віктора Януковича вони "вимили" з "Ощадбанку" і "Укрексімбанку" близько 800 мільйонів євро.

"Сергій Клюєв зараз під слідством, йому оголошено про підозру. Його дружина Ірина Клюєва фігурує в структурах власності багатьох компаній, через які списувалися кошти з державних банків", - заявила Каленюк.

Генпрокуратура заявляла, що брати Андрій і Сергій Клюєви шляхом афери заволоділи ВАТ "Завод напівпровідників" і домоглися обслуговування його кредиту за рахунок бюджетних коштів, які повинні були направлятися дітям та інвалідам.

Судячи з усього, чиновники часів Януковича можуть не побоюватися української Феміди, оскільки всі справи в судах розвалюються, а кошти залишаються на закордонних рахунках українських корупціонерів.

Читайте також: Директора філії Укртрансгазу підозрюють у виведенні коштів

Ось і цього разу суд прийняв рішення, зняти арешт з коштів компаній братів Клюєвих. Раніше арешт був накладений у межах суми позову - 121,8 млн доларів. Саме таку суму заборгували ПАТ "Завод по обробці кольорових металів", ТОВ "Київський торговий дім" Завод по обробці кольорових металів "і ТОВ" Торговий дім "Артемівський завод з обробки кольорових металів" на користь Укрсоцбанку.

Зокрема, свої позовні вимоги Укрсоцбанк обґрунтовує заборгованістю ПАТ "Завод по обробці кольорових металів" за кредитним договором №06.13-15 / 53 від 05.04.2013, поручителями за яким були два інших підприємства. Обгрунтовуючи клопотання про накладення арешту на грошові кошти відповідача, Укрсоцбанк серед іншого підкреслював те, що відповідач є учасником судових розглядів у спорах про стягнення з нього значних сум на користь інших кредиторів, зокрема, на користь ПАТ "Промінвестбанк" на 161,6 млн гривень.

Однак суд не погодився з тим, що порушення проти відповідача інших судових справ є ознакою його скрутного фінансового становища і не свідчать про те, що відповідач ухилиться від виконання своїх зобов'язань перед банком. Крім того, суд зазначив, що крім поручительства, боргові зобов'язання ПАТ "Завод по обробці кольорових металів" забезпечені іпотекою і заставами. За даними НКЦБФР, на кінець 2016 року власником 38,1% акцій ВАТ "Завод по обробці кольорових металів" було ЗАТ "Укрпідшипник", кінцеві бенефіціари якого - брати Клюєви.

Читайте також: У Рівненській області призначено нового прокурора

Нагадаємо, раніше Печерський районний суд Києва відмовився надати Генеральній прокуратурі України (ГПУ) дозвіл на заочне розслідування щодо екс-секретаря Ради національної безпеки і оборони України, екс-глави Адміністрації президента Андрія Клюєва.