Ощадбанк виграв суд проти Сбербанку Росії та домігся заборони останньому використовувати позначення «Сбербанк»

Вівторок, 18 квітня 2017 00:00 - Новини
Ощадбанк виграв суд проти Сбербанку Росії та домігся заборони останньому використовувати позначення «Сбербанк»
Сьогодні, 18 квітня 2017 року, Господарський суд м. Києва виніс рішення, згідно якого було визнано недійсними десять торгівельних марок Сбербанку, позбавлено останнього доменного імені  sberbank.ua  та задоволено вимогу про заборону використовувати торговельну марку «СБЕРБАНК”.

Читайте також: У Рівненській області знову новий прокурор

Нагадуємо, що 15 січня 2016 року Ощадбанк подав відповідний позов до суду про захист своєї торговельної марки «Сбербанк», єдиним законним власником якої на території України є саме Ощадбанк (свідоцтво №82116 від 10.09.2007 р.).

«Перейменування «Сбербанку Росії» просто в «Сбербанк» незаконне, тому ми звернулись до суду. І не тільки щоб захистити інтереси Ощадбанку, але й інтереси мільйонів українців. Вважаємо неприпустимим намагання Сбербанку Росії таким шляхом приховати країну походження акціонерного капіталу. Хоч і розумію  мотиви, адже Росія на офіційному рівні Верховною Радою України визнана країною-агресором. Все це відповідним чином вливає на поведінку клієнтів та може ввести їх в оману,  адже ще з радянських часів певна кількість споживачів  досі називає Ощадбанк Сбербанком. Ми не можемо ігнорувати і не поважати інтереси цих людей, які протиправними діями Сбербанку можуть бути введені в оману», - заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Після вироку суду він додав:

 «Ми відстояли законні інтереси Ощадбанку, а з ними й інтереси мільйонів українців, аби вони не були введені в оману. Адже торговельна марка «СБЕРБАНК» належить виключно Державному ощадному банку України. Нам вдалось чітко обґрунтувати свою правову позицію, надати переконливі письмові докази суду та аргументувати значні недоліки доказів та позиції опонентів», - прокоментував рішення суду Андрій Пишний.

Ощадбанк наполягав на незаконності перейменування української «дочки» Сбербанку Росії в Сбербанк і заявляв про порушення прав інтелектуальної власності.

Читайте також: Мін'юст назвав претендентів на посаду головного люстратора країни

Саме про це йшлося в позові Ощадбанку до Господарського суду м. Києва, який було подано 15 січня 2016 року. В Ощадбанку вважають, що Сбербанк Росії незаконно використовує торговельну марку «Сбербанк», єдиним законним власником якої на території України є Ощадбанк. Крім того, Ощадбанк є також єдиним законним власником виключних майнових прав на такі торговельні марки: «Ощадбанк» (свідоцтво № 34083 від 15.08.2003 р.), «Oschadbank» та ін.

Суд погодився з вимогами представників Ощадбанку і прийняв рішення задовольнити їх позов