Запуск нової китайської орбітальної станції відкладений до 2020 року

П'ятниця, 09 березня 2018 18:32 - Новини
Запуск нової китайської орбітальної станції відкладений до 2020 року
Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, запуск базового модуля «Тяньхе» («Гармонія небес») нової китайської орбітальної станції відбудеться в 2020 р Про це оголосив головний конструктор пілотованої програми Китаю Чжоу Цзяньпін. Таким чином, початок складання станції зсувається ще на один рік.

Це вже не перша коригування в китайській космічній програмі. Спочатку складання багатомодульні орбітального комплексу повинна була початися ще в цьому році, однак потім запуск базового модуля перенесли на 2019 р По всій видимості, черговий зсув термінів пов'язане з аварією нової важкої ракети «Чанчжен-5», що сталася влітку минулого року. Через нього Китаю довелося перенести ряд польотів, в тому числі і місячну місію «Чан'е-4».

Китайська багатомодульну станцію буде нагадувати радянський «Мир». Після виведення на орбіту базового блоку протягом двох років до нього пристикують лабораторні модулі «Веньтянь» і «Ментянь». Постачання станції повинно здійснюватися за допомогою космічних вантажівок «Тяньчжоу». У минулому році Китай успішно випробував такий корабель. Доставку екіпажів на станцію і їх повернення забезпечать кораблі «Шеньчжоу».

Як і «Мир», китайська станція буде розрахована на постійне перебування трьох осіб. У момент зміни екіпажу кількість тейконавтов на борту тимчасово збільшиться до 6 осіб.

Оскільки «Тяньхе» має 5 стикувальних вузлів, в майбутньому до станції можуть бути додані додаткові модулі. Загальна тривалість експлуатації китайського «космічного форпосту» повинна скласти не менше 20 років.

Також варто відзначити, що на ту ж орбіту, що і пілотована станція, збираються вивести автономний модуль-телескоп «Сюньтянь», оснащений власними двигунами. При необхідності він зможе зближуватися і стикуватися із станцією для обслуговування і заміни наукових приладів.